Масштабне підпільне виробництво тютюнових виробів припинили на Львівщині — поліцейські вилучили обладнання та цигарок на 33 млн грн


Листопад 11
22:03 2021

Потужності підпільних цехів дозволяли виробляти до 35 000 пачок цигарок щодоби. Виготовлену продукцію ділки збували до країн Європейського союзу під виглядом торговельних марок європейських виробників.

Оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області Національної поліції та слідчі слідчого управління поліції Львівської області не лише встановили місця функціонування цехів, але й місця знаходження так званих «перевалочних баз».

За попередніми даними всі приміщення орендовані на підставних осіб, у двох з них зловмисники встановили промислове обладнання та налагодили повний технологічний цикл з виробництва цигарок – від переробки сировини до готової продукції для її подальшої реалізації кінцевому споживачеві.

Виробничі потужності дозволяли виготовляти до 35 000 пачок цигарок щодоби. Відтак, «чорний» прибуток сягав 365 000 гривень. Вказана сума потрапляла виключно до «бюджету» організаторів цього «тіньового» бізнесу.

Підпільні цехи з виробництва, сушіння та подрібнення тютюну знаходилися у Львівському районі. Так звана «перевалочна база» для зберігання готової продукції та матеріалів для її виготовлення – у Львові.

«Підприємство» працювало в закритому режимі. Для маскування споживання виробництвом значної кількості електроенергії та безперебійної роботи промислової лінії на визначену потужність, кожне приміщення облаштували дизельною підстанцією. На виробництві працювали наймані особи, переважно мешканці різних населених пунктів Львівської області, вахтовим методом, а виробничий процес був організований позмінно. Надалі готова продукція збувалась в країни Євросоюзу під виглядом торговельних марок відомих виробників.

За результатами заходів, які проводилися упродовж 9-10 листопада, оперативники та слідчі припинили діяльність підпільних цехів та вилучили обладнання та цигарок на 33 млн грн. А саме:

- майже 337 тис. пачок цигарок;

- 130 кг тютюну;

- 369 ящиків з фільтрами для сигарет;

- 22 палети з тарою для блоків і пачок сигарет;

- 4 палети сигаретного паперу;

- лінія для виробництва сигарет, обладнання для сушіння та подрібнення тютюну;

-  «чорнові» записи та інше майно, що використовувалося для безперебійного виробництва.

Крім того, на момент проведення обшуків у приміщенні цехів знаходилося 9 працівників.

Слідство у кримінальному провадженні, відкритого статтею 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України, триває. Встановлюються особи, причетні до організації підпільної діяльності.  Санкція статті передбачає покарання  — позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених або придбаних товарів, знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.

Процесуальне керівництво здійснює Львівська обласна прокуратура.

Департамент стратегічних розслідуваньНаціональної поліції України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Що таке заповідальний відказ?

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця, МЗС та Мінрозвитку привезли до України 50 дітей, які через повномасштабне вторгне...

Прочитайте повну статтю

Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи «адвокатів-хакерів»

Прочитайте повну статтю

АРМА та Міжнародна Торгова Палата України: співпраця заради залучення іноземного бізнесу до упр...

Прочитайте повну статтю

Розширення компетенцій юристів БПД у транскордонних спорах з міжнародного викрадення дітей: нав...

Прочитайте повну статтю

Тренінги з питань бенефіціарної власності для державних рестораторів та нотаріусів

Прочитайте повну статтю

Ні – шахрайству: Кіберполіція та Офіс Омбудсмана застерігають

Прочитайте повну статтю

«На щиті». Репатріація: як Україна повертає тіла загиблих і вбитих росією

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь