Мері Акопян взяла участь у Форумі «Партнерство заради розвитку»
Сьогодні, 19 листопада, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбувся Форум координації міжнародної технічної допомоги «Партнерство заради розвитку». У заході взяла участь заступниця міністра внутрішніх справ України Мері Акопян.
Учасники Форуму обговорили результати Конференції з питань реформ в Україні у 2021 році та очікування у 2022 році, а також виклики та реалізацію пріоритетних реформ в Україні.
Міністерств внутрішніх справ України продовжує реалізовувати пріоритети, визначені у Спільній заяві за результатами Форуму «Партнерство заради розвитку» від 8 жовтня 2020 року, а саме:
Запобігання поширенню пандемії. У зв’язку з поширенням епідемії COVID-19 та з метою недопущення її поширення серед особового складу системи МВС, партнери з розвитку (Уряди Канади та США, ЄС, КМЄС та агентства ООН) надали посильну підтримку, забезпечивши медичними та дезинфікуючими засобами індивідуального захисту.
Верховенство права та боротьба з корупцією. За активного сприяння Посольства США в Україні та Програмного офісу ICITAP в Україні в структурі Національної поліції України створено новий підрозділ – Департамент головної інспекції, в якому наразі продовжується процес організації діяльності. Також за участі представників Посольства США в Україні та Програмного офісу ICITAP в Україні у березні 2021 року проведено інтерв’ювання кандидатів на посади заступників начальника Департаменту головної інспекції – начальників управлінь.
Крім того, представники Канадської поліцейської місії в Україні та Женевського центру з врядування у секторі безпеки (DCAF) надають постійну допомогу в організації та проведенні навчальних тренінгів та курсів підвищення кваліфікації для Національної поліції. Також Уряд Канади надає підтримку в реформуванні підрозділів ювенальної поліції. Найближчим часом відбудеться конкурсний відбір до підрозділів ювенальної поліції за безпосередньої участі канадських партнерів.
З метою реалізації пріоритету «Верховенство права та боротьба з корупцією» та на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» у Державній міграційній службі утворено уповноважені підрозділи з питань запобігання та виявлення корупції.
Безпека та оборона. Національна гвардія України, як складова сектору безпеки і оборони, бере участь у програмах та ініціативах НАТО, а саме в Річній національній програмі (РНП), Процесі планування та оцінки сил (ППОС), Програмі Україна-НАТО з професійного розвитку тощо. У межах «Індивідуальної програми партнерства» військовослужбовці НГУ проходять навчання та підвищення кваліфікації у навчальних центрах держав-членів та партнерів НАТО. Підрозділи НГУ на постійній основі беруть участь у багатонаціональних військових навчаннях «Rapid Trident», «Sea Breeze» та «Joint Endeavour».
Удосконалення управління міжнародною технічною допомогою. З метою удосконалення координації залучення міжнародної технічної допомоги в Національній поліції вживаються заходи щодо створення цифрового рішення для можливості зручного моніторингу проєктів міжнародної технічної допомоги, звітності та аналітики.
Так, фахівцями Національної поліції за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу в Україні напрацьовано концепцію інформаційної системи міжнародної технічної допомоги в Національній поліції та створено інноваційну електронну систему координації та моніторингу проєктів міжнародної технічної допомоги з інтерактивною візуалізацією, бізнес-аналітикою, створенням власних звітів та інформаційних панелей.
Міністерство внутрішніх справ України визначено головуючим центральним органом виконавчої влади Секторальної робочої групи «Правоохоронна діяльність», яка включає дві підгрупи «Здійснення поліцейської діяльності» та «Управління кордонами та міграцією».
Департамент комунікації МВС України
ФОТО Андрія Новицького