Ми маємо попередню співпрацю, нині час переходити вже до конкретики та розширення наявної освітньої взаємодії наших країн, — Олександр Корнієнко зустрівся із заступником генерального секретаря з питань адміністрування Міністерства освіти і науки


Травень 16
18:02 2022

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко та українська делегація зустрілися із заступником генерального секретаря з питань адміністрування Міністерства освіти і науки Естонської Республіки Пярт-Ео Раннапом.

Під час робочої зустрічі було обговорено питання дистанційної освіти українських студентів і школярів, які нині перебувають в Естонії, підтримку ініціативи України у підписанні грантових програм Євросоюзу, зокрема, питання спільних наукових програм, академічної мобільності та впровадження подвійних дипломів.

«Ми маємо попередню співпрацю, нині час переходити вже до конкретики та розширення наявної освітньої взаємодії наших країн», — наголосив Олександр Корнієнко та додав, що це насправді один із перспективних напрямків розвитку як України, так й Естонії, адже нині через війну школярі та студенти потребують допомоги.

Перший віцеспікер Парламенту також подякував Естонії за підтримку учнівської молоді та студентів, які наразі є тимчасовими біженцями та перебувають на території Естонії. Адже це надважливо, щоби діти не втратили можливість продовжувати освітній процес попри війну в Україні, розв’язану росією.

Члени української делегації подякували за ініціативу щодо відкриття української школи та наголосили на необхідності співпраці у плані психологічного стану дітей, аби програми навчання були наближені у вивченні предметів як в Естонії, так і в Україні, щоби діти менше страждали від необхідності переходити з однієї школи в іншу.

Окремо було порушено питання співпраці Житомирщини, що постраждала від російських окупантів, із Маріупольським державним університетом, який своєю чергою знищений повністю. Саме тому учасники звернулися до Міністерства освіти і науки Естонської Республіки з проханням долучити Маріупольський університет до міжнародних проектів і програм. Українська делегація висловила готовність відпрацьовувати у робочому режимі всі можливі варіанти такої співпраці.

Як зауважив Перший віцеспікер Парламенту, це перший подібний візит за 81 день війни, коли у складі української делегації є представники різних гілок влади.

Українська делегація висловила вдячність за готовність Естонії допомогти у відновленні Житомирської області та водночас зазначила, що йдеться не лише про кошти та об’єкти, а й про знання, технології та підходи до навчального процесу. Адже підходи в освіті, які застосовує Естонія, — одні з найкращих в Європейському Союзі.

Насамкінець учасники зустрічі резюмували, що досягнута мета цієї зустрічі — не лише обговорити певні питання, а й обмінятися досвідом і методичною підтримкою.

Фото: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Судитимуть злочинну групу наркоторговців з мільйонними оборудками

Прочитайте повну статтю

Відбулась онлайн-презентація цифровізації в’язниць у Великобританії за участі керівництва Мін’ю...

Прочитайте повну статтю

Презентація нових можливостей функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Дві артилерійські установки та ворожу станцію РЕБ знищили прикордонники «Помсти»

Прочитайте повну статтю

Судитимуть учасників міжнародної злочинної організації, які ошукали громадян ЄС на мільйони чес...

Прочитайте повну статтю

Судитимуть шістьох учасників злочинної організації з мільйонними прибутками, яка займалася збут...

Прочитайте повну статтю

Збереження Музею в Пирогові - Офіс Генпрокурора відстояв в суді охоронні зони, які не підлягают...

Прочитайте повну статтю

Ухвалено Закон України «Про публічні консультації» (№4254)

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь