Мінагрополітики: Між державою та агроасоціаціями має бути однакове бачення майбутнього аграрного сектору


Листопад 15
12:07 2024

Ключові напрямки та пріоритети Міністерства аграрної політики та продовольства України у 2025 році обговорили учасники заходу «Місце українського агросектору в європейській сім’ї». Захід організовано Мінагрополітики за підтримки Торгово-промислової палати.

В обговоренні взяли участь понад 100 національних аграрних асоціацій, представники державного сектору, наукових інституцій.

Під час виступу Міністр агрополітики Віталій Коваль наголосив: між державою та представниками агроасоціацій має бути синергія та однакове бачення майбутнього аграрного сектору. Зокрема, щодо визначення головних пріоритетів діяльності Мінагрополітики в 2025 році.  

«Євроінтеграція, відкриття нових ринків, розвиток тваринництва, збільшення глибинної переробки, реформа іригації (зрошення) та підтримка аграріїв на прифронтових територіях - пріоритети Мінагрополітики на найближчий час. Дякую нашим аграрним асоціаціям за їх активність, згуртованість та залученість до життя галузі. Аграрії - це люди, які не зрадили своєї землі, залишились тут і працюють, не покладаючи рук. Разом продовжуємо роботу над розвитком агросектору», - зазначив Віталій Коваль.

За його словами, також важливо у трикутнику «влада - навчальний заклад - бізнес» готувати нових фахівців, яких сьогодні потребує ринок. Адже біля 200 тисяч аграріїв сьогодні захищають Україну в ЗСУ. І вже йде активна робота в цьому напрямку.

Крім того, Міністр відзначив важливість на всіх рівнях протидіяти дезінформації про українську продукцію в Європі та світі. «Негативні наративи та міфи регулярно поширює наш ворог. Війна - вона не лише на полі бою, а й на інформаційному «фронті». Тому міжнародний трек сьогодні як ніколи важливий», - підкреслив Віталій Коваль.

Необхідно також переорієнтувати державні закупівлі на користь вітчизняної продукції. Тому, зазначив Віталій Коваль, Мінагрополітики ініціювало політику імпортозаміщення в сфері продовольства. 

В свою чергу заступниця Міністра Оксана Осьмачко розповіла про процес євроінтеграції України. За її словами, Мінагрополітики долучено до 16 розділів у процесі переговорів. «Найбільш для нас важливі ветеринарна медицина, екологія, сільське господарство, рибна галузь. Це якраз ті розділи, де більше всього треба адаптувати українське законодавство до вимог ЄС. Також до норм ЄС треба гармонізувати впровадження стратегії «Від ферми – до столу», благополуччя тварин, фітосанітарні заходи», - зазначила Оксана Осьмачко.

Перший заступник Міністра  Тарас Висоцький розповів про підтримку аграріїв у 2025 році. Згідно із затвердженим Урядом проектом держбюджету на 2025 рік, основні пріоритети розвитку агросектору - переробка та тваринництво, на які буде закладено 1 млрд гривень. Також серед пріоритетів: меліорація, на яку заплановано 200 млн гривень, продовження програм з допомоги фермерам: виплати на одиницю оброблюваних угідь, утримання корів, кіз та овець, продовження пільгової програми «Доступні кредити 5-7-9», компенсація 25% за придбання сільгосптехніки вітчизняного виробництва та розмінування.

Заступник Міністра Денис Башлик відзначив переваги цифрових агросервісів. У першу чергу, Державного аграрного реєстру. 

«Цифровізація – це реформа, яка робить все більш комфортним і зручним. ДАР – унікальний продукт. Ми взяли приклад з Європи, найкращу практику. Завдяки цьому інструменту надаємо послуги і робимо спілкування аграрія, фермера з державою якомога комфортнішим», - підкреслив Денис Башлик. Крім того, нещодавно запрацювали електронний реєстр єТваринництво, реєстр складських документів на зерно, планується запуск системи еРослинництво та Реєстру домашніх тварин. 

Людмила Шемелинець, заступниця Міністра акцентувала увагу на спільній реформі Мінагрополітики та Фонду держмайна – проєкті «Земельний банк». За її словами, його реалізація дозволить створити прозорий ринок землі, наповнення державного і місцевих бюджетів. Також Держгеокадастр у рамках пілотного проєкту працює над удосконаленням оцінки землі. Зокрема, як масова оцінка землі, яка передбачена у державній антикорупційній програмі, дасть можливість вийти на обґрунтовану ринкову вартість ділянок.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Міноборони та Мін’юст повернули державі майже 3 500 гектарів земель та низку об’єктів нерухомос...

Прочитайте повну статтю

Леонід Тимченко: «Оператори Служби 112 опрацювали вже понад 3,8 мільйона викликів»

Прочитайте повну статтю

Недбалість під час використання газових приладів і пічного опалення призвела до трагедії

Прочитайте повну статтю

«Чотирилапі захисники»: службові собаки поліції та ДСНС отримали відзнаки від Кінологічної спіл...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко зустрівся з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Ма...

Прочитайте повну статтю

Родинам загиблих героїв бригади “Червона Калина” вручили державні нагороди

Прочитайте повну статтю

Мінагрополітики: Між державою та агроасоціаціями має бути однакове бачення майбутнього аграрног...

Прочитайте повну статтю

Водойми Полтавщини, Черкащини та Київщини зариблено майже 11 тис. екз. рослиноїдних видів риб т...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь