Мінцифра презентувала Дія.Цифрова освіта 2.0 та дослідження цифрової грамотності українців


Грудень 01
19:08 2021

За час існування порталу Дія.Цифрова освіта відвідали 3 млн користувачів, а зареєструвалися на навчання понад 1 000 000. 

Подивитися трансляцію події можна на Facebook-сторінці Дія.Цифрова освіта або на YouTube-каналі Дія.Цифрова освіта.

Під час події заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан розповіла, що одна зі стратегічних цілей Мінцифри — навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки. 

Портал Дія.Цифрова освіта — це можливість безоплатно навчатися в інноваційному форматі освітніх серіалів за участі експертів і селебріті (Марія Єфросініна, Євген Клопотенко, Jerry Heil і багато інших зірок). Загалом на порталі вже близько 70 освітніх серіалів із цифрової грамотності для юристів, вчителів, медиків, журналістів, держслужбовців, школярів тощо. 

Старша радниця Посольства Швейцарії в Україні Айлін Хофштеттер підкреслила, що нові часи вимагають нових методів — ненудні захопливі освітні серіали з цифрової грамотності за участі лідерів думок є сучасним підходом до навчання. 

Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях заявив, що цифрова грамотність є однією з передумов ефективності нашої держави та забезпечує рівні можливості для громадян.

На події презентували результати нового соціологічного дослідження цифрової грамотності українців.

Частка українців, цифрові навички яких нижче позначки «базовий рівень», скоротилась на 5,2% або ж на 1,42 млн людей і наразі становить 47,8%.

Найбільш розвиненими з 2019 року залишаються інформаційні та комунікаційні навички. Водночас «просідаючими» залишаються навички вирішення життєвих проблем і навички створення цифрового контенту. 

Динаміка зростання цифрових навичок у період 2019-2021 років: +6,7% навички створення цифрового контенту, +3,5% комунікаційні навички, +2,8% інформаційні навички, +2,6% навички розв'язання життєвих проблем.

37,3% українців стикалися за останній рік з отриманням шахрайських повідомлень («фішинг»), що на 16% більше, порівнюючи з 2019 роком.

Повні результати дослідження доступні за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/research 

Тетяна Нанаєва, голова цифрового комітету при МОН, експерт з цифрових компетентностей Мінцифри, за підтримки Програми EGAP Фонду Східна Європа презентувала нові рамки цифрових компетентностей: для освітян, підприємців і  державних службовців. 

Ознайомитися з новими рамками цифрових компетентностей можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/korysni-posylannya 

Також Мінцифра розвиває  офлайн-мережу хабів цифрової освіти — їх понад 6 000 по всій Україні (бібліотеки, ЦНАПи, приватні компанії тощо), де всі охочі безоплатно можуть навчатися цифрової грамотності. 

Стратегічний партнер події — Програма EGAP, що фінансується Швейцарією і реалізується Фондом Східна Європа. Подію організовано в партнерстві з «Проєктом підтримки Дія», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Рятував людей під час цинічної атаки рф – історія 13-річного сумчанина Кирила Ілляшенка

Прочитайте повну статтю

Фонд гарантування вкладів виграв апеляцію на пів мільярда гривень у справі «ЮСБ БАНКУ»

Прочитайте повну статтю

Благодійний турнір зі швидких шахів зібрав 25 тис грн для ЗСУ

Прочитайте повну статтю

Вдосконалення антикорупційної політики: у Мін’юсті відбулося засідання Робочої групи з оцінюван...

Прочитайте повну статтю

Нацгвардійці зупинили наступ росіян на Запорізькому напрямку

Прочитайте повну статтю

«Білі янголи» продовжують рятувати людей зі зруйнованого Покровська

Прочитайте повну статтю

МВС розширює можливості проходження служби в поліції для осіб із бойовим досвідом

Прочитайте повну статтю

РАУ збирається на позачергове засідання через затримання адвокатки в Одесі

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь