Мінфін роз’яснює практичні питання тлумачення окремих термінів Загального стандарту звітності CRS
Міністерство фінансів з метою забезпечення належної інформаційно-роз’яснювальної кампанії з питань імплементації Загального стандарту звітності CRS спільно із Державною податковою службою України надає роз’яснення фінансовим установам щодо практичних питань тлумачення окремих термінів Загального стандарту звітності CRS.
Роз’яснення ґрунтується на положеннях Податкового кодексу України та Порядку застосування Загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (Common Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information).
Зокрема висвітлено:
- правову основу імплементації Загального стандарту звітності CRS;
- допустимі відхилення від тексту стандарту під час його імплементації у законодавство України;
- які організації є підзвітними фінансовими установами, на які поширюються вимоги статті 39-3 Податкового кодексу;
- які організації є непідзвітними фінансовими установами;
- які рахунки та послуги є фінансовими рахунками;
- виключені рахунки тощо.
Текст роз’яснення за посиланням.
Імплементація Стандарту CRS координується Секретаріатом ОЕСР з метою забезпечення уніфікованого підходу юрисдикцій до його тлумачення та застосування, а впровадження цього міжнародного стандарту в українське законодавство та практику здійснюється за підтримки Глобального форуму з питань прозорості та обміну інформацією для податкових цілей та Програми Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM).
Текст Стандарту CRS українською та англійською мовами, коментар до нього, а також презентаційні матеріали та роз’яснення розміщено на офіційному сайті Мінфіну та ДПС.