Мінфін: Середньострокову стратегію управління державним боргом на 2021-2024 роки затверджено


Грудень 09
17:02 2021

Кабінет Міністрів України затвердив Середньострокову стратегію управління державним боргом на 2021-2024 роки — базовий документ щодо боргової політики України.

Стратегія розроблена з урахуванням показників, визначених законом про Державний бюджет України на 2021 рік та Бюджетною декларацією України на 2022-2024 роки.

Стратегія включає: огляд державного боргу, порівняльний аналіз його структури та динаміки, аналіз вартості та ризиків державного боргу, на основі яких визначаються цілі управління державним боргом на середньостроковий період, спрямовані на мінімізацію ризиків та зниження боргового навантаження, а також завдання та заходи для їх досягнення.

Стратегією визначено 4 основні цілі управління державним боргом на наступні 3 роки:

Також Стратегія містить аналіз прогнозних боргових показників та висновки щодо боргової стійкості, а також план дій на 2021-2024 роки та показники досягнення цілей — зокрема, зниження відношення обсягу державного боргу до ВВП на кінець 2024-го року до 47%.

Уперше Стратегія в оновленому форматі, наближеному до світових практик, була затверджена у 2019 році та довела свою ефективність як інструмент збільшення прозорості прийняття рішень та покращення комунікації як з інвесторами, так і з міжнародними партнерами. Так, за результатами її реалізації вже вдалося досягти важливих цілей: збільшення частки державного боргу в національній валюті (з 33,4% у 2018 р. до 38,2% у 2020 р.), покращення структури державного боргу за термінами погашення та підвищення міжнародних рейтингів України. Також Україна отримала визнання на міжнародному рівні: Міжнародне видання GlobalMarkets нагородило Україну в номінації «Найкращий офіс з управління державним боргом в Центральній та Східній Європі».

Впровадження Середньострокової стратегії управління державним боргом на 2021-2024 роки дозволить надалі підтримувати імідж держави як надійного партнера, що проводить прозору та передбачувану боргову політику. У свою чергу, це матиме позитивний вплив на умови державних запозичень та сприятиме інвестиційній привабливості України.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Олександр Карабиць: «Авто, ввезені як гуманітарна допомога, можна ставити на державний облік, а...

Прочитайте повну статтю

Донеччина: У Костянтинівській громаді триває евакуація родин з неповнолітніми (Відео)

Прочитайте повну статтю

Інна Ящук: Один із пріоритетів для МВС є надання якісної освіти у відомчих навчальних закладах

Прочитайте повну статтю

Україна залишається відданою зміцненню верховенства права й посиленню боротьби з корупцією: Оль...

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський: «95 наших людей знову вдома»

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Повернули з полону 42 співробітників системи Міністерства внутрішніх справ

Прочитайте повну статтю

Сумщина: ворог атакував підрозділ ДСНС – 5 рятувальників поранено

Прочитайте повну статтю

У МВС відбулася міжвідомча нарада з питань реалізації Стратегії боротьби з організованою злочин...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь