Мінфін: З початку року на придбання шкільних автобусів використано 56% субвенції для забезпечення доступу до якісного освітнього процесу


Жовтень 11
12:11 2023

За оперативними даними розпорядників коштів місцевих бюджетів, станом на 1 жовтня 2023 року видатки субвенції на придбання шкільних автобусів розподілено між місцевими бюджетами в обсязі 996,6 млн грн, або 99,6% затвердженого обсягу на 2023 рік.

Касові видатки становили 559 млн грн із передбаченого 1 млрд грн, або 56% розподіленого обсягу.

У поточному році використання субвенцій здійснюється на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.

Так, у цьому році за рахунок коштів субвенції планується придбати 542 шкільні автобуси, з них вже придбано 249, з яких 9 обладнані для перевезення маломобільних груп населення.

У повному обсязі використані кошти субвенції у Дніпропетровській області – 63,8 млн грн, у Кіровоградській області – 29,1 млн грн, у Миколаївській області – 23,8 млн грн, в Одеській області – 54,5 млн грн, у Сумській області – 44,2 млн грн, у Хмельницькій області – 45,3 млн гривень.

У Вінницькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Харківській, Херсонській, Чернівецькій, Чернігівській областях касові видатки на придбання автобусів не здійснювались, що може свідчити про те, що станом на 1 жовтня 2023 року автобуси не придбані.

На умовах співфінансування з місцевих бюджетів на придбання шкільних автобусів передбачено виділити 597 млн грн або 60% до обсягу державної субвенції, зокрема з місцевих бюджетів Житомирської області – 44,8 млн грн, Волинської області – 39,8 млн грн, Рівненської області – 36,7 млн грн, Хмельницької області – 40 млн гривень.

«Одним із викликів, спричинених війною, є необхідність закупівлі шкільних автобусів. Адже безпечний та доступний транспорт для школярів та вчителів є гарантією доступу до якісної освіти, особливо у сільській місцевості. І у цьому році, як і в наступному, у державному бюджеті закладено 1 млрд грн на відновлення парку шкільних автобусів для підвезення школярів до закладів освіти. Тому продовжуємо робити все можливе для забезпечення якісного освітнього процесу та доступу до нього, особливо в умовах воєнного стану», - прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

​Привітання Голови Ради суддів України з Днем Збройних Сил України

Прочитайте повну статтю

Розпочато реалізацію ініціативи Глави держави із забезпечення житлом Героїв України та їхніх сі...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України зустрівся у межах робочого візиту із членами Палати представників...

Прочитайте повну статтю

На Черкащині рибоохоронцями попереджено масовий мор риби у Кременчуцькому водосховищі

Прочитайте повну статтю

Реєстр зброї та документи закордоном: на засіданні Кабміну прийнято низку постанов, розроблених...

Прочитайте повну статтю

Брав участь у проведенні псевдореферендуму в Херсоні: повідомлено про підозру колаборанту

Прочитайте повну статтю

Прибутку на мільйон гривень щомісячно та товару на 9 млн грн: ліквідовано масштабне підпільне в...

Прочитайте повну статтю

Книга рекордів прикордонника з позивним «Африка»

Прочитайте повну статтю