Міністерство фінансів України та Кредитна установа для відбудови (KfW) провели секторальний перегляд портфелю проектів KfW в Україні


Жовтень 05
15:01 2023

4 жовтня Міністерство фінансів України спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України та Кредитною установою для відбудови (KfW) в Україні переглянули портфель спільних проектів вперше з 2021 року. Захід відбувся в онлайн форматі.

Перегляд очолили Заступниця Міністра фінансів України Ольга Зикова, директор Департаменту координації міжнародної технічної допомоги Секретаріату Кабінету Міністрів України Ростислав Томенчук, Голова представництва KfW в Україні Лоренц Гесснер та Заступник керівника напряму співробітництва у посольстві Федеративної Республіки Німеччина у Києві Мартін Брейтмаєр.

У зустрічі взяли участь представники державних установ та бенефіціарів: Секретаріат Кабінету Міністрів України,  Міністерство енергетики України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерство соціальної політики, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів,  НЕК «Укренерго», Держмолодьжитло, міські ради та інші.

Сторони обговорили економічні показники в Україні, стан підготовки та реалізації спільних проектів та подальший розвиток співпраці.

Ольга Зикова подякувала представникам KfW та Уряду Німеччини за значний внесок у розвиток та відновлення енергетичного сектору, інфраструктури та малого і середнього бізнесу в Україні, а також надану бюджетну підтримку :

«Повномасштабна збройна агресія рф проти України спричинила серйозні виклики перед фінансовою системою країни. Проте завдяки підтримці наших міжнародних партнерів, зокрема Уряду Німеччини та KfW, Україна зберігає стабільність та продовжує своєчасно та у повному обсязі фінансувати першочергові бюджетні видатки».

Представники KfW зі свого боку відмітили активну та злагоджену роботу всіх заінтересованих сторін та подякували команді  Мінфіну за її внесок та  орієнтованість на результат. 

Окремо, Ольга Зикова відзначила ефективну та результативну співпрацю з Кредитною установою для відбудови (KfW) в рамках існуючого портфелю проектів, а також підтримку та внесок KfW у відновлення України.

«KfW надає безпрецедентну фінансову допомогу та активно співпрацює з Урядом України. Наразі обсяг портфелю в рамках шести діючих інвестиційних проектів є найбільшим за весь період співпраці та складає 273 млн євро, а темп використання кредитних коштів у 2023 році є найвищим за останні роки», -  наголосила  Заступниця Міністра фінансів України.

Крім того, значна підтримка від KfW для реалізації проектів надається у формі грантів, що особливо важливо в умовах необхідності зменшення боргового навантаження на державний бюджет. Так, на сьогодні впроваджується 13 проектів міжнародної технічної допомоги на загальну суму 158,8 млн євро. 

Отримані кошти спрямовуються на розвиток малого та середнього бізнесу, підтримку енергетичного сектору, будівництва та енергозбереження, відновлення соціальної та критичної інфраструктури, заходів, водопостачання та водовідведення, підтримку природоохоронних територій. При цьому, значна частина коштів спрямовується на підтримку та відновлення об’єктів муніципальної інфраструктури.  

У 2022-2023 роках KfW надав вагому підтримку енергетичному сектору України, яка сприяла безперебійному проходженню опалювального сезону в умовах енергетичного терору рф:

В рамках співпраці з KfW реалізуються проекти НЕК «Укренерго» на загальну суму 223 млн євро та здійснюється підготовка проекту «Підвищення енергоефективності передачі електроенергії (Модернізація підстанцій) ІІІ» обсягом 24,0 млн євро.  

Німеччина спрямувала НЕК «Укренерго» грантову підтримку у розмірі 37,7 млн євро для забезпечення фінансування проекту МБРР «Другий проект з передачі електроенергії: Встановлення пристроїв регулювання реактивної потужності STATCOM».

Уряд ФРН надав гарантію на суму 50 млн євро кредиту Європейському банку реконструкції та розвитку в рамках проекту «Відновлювальний кредит для екстреної закупівлі газу для «Нафтогазу».

Уряд України та KfW також активно співпрацюють у сфері підтримки малого і середнього підприємництва в рамках діяльності Фонду розвитку підприємництва (ФРП). Завдяки спільним зусиллям, ФРП успішно реалізує проекти з підтримки МСП на загальну суму 17 млн євро, в рамках яких через фінансовий сектор надаються кредити МСП у національній валюті.

Представники Кредитної установи для відбудови зі свого боку відзначили ефективну спільну роботу Мінфіну та ФРП.

Сторони обговорили також перспективи подальшої співпраці та основні проекти, угоди за якими планується укласти до кінця 2023 року - на початку 2024 року, зокрема, з метою залучення грантових коштів для розвитку соціальної інфраструктури, модернізації інфраструктури професійно-технічної освіти, а також продовження проекту “Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб”. 

Ольга Зикова висловила сподівання, що розроблення та укладення нової міжурядової рамкової угоди, яка врегульовуватиме питання  співпраці з KfW та охоплюватиме всі інструменти фінансування, дозволить значно спростити процедуру залучення кредитних та грантових коштів.  

Учасники зустрічі відмітили необхідність посилення нагляду та контролю за виконанням заходів з підготовки та реалізації спільних проектів для пришвидшення виконання та максимізації їх ефективності.

Підсумовуючи, сторони домовились продовжити обговорення посилення співпраці під час Щорічних зборів МВФ та Світового банку, які відбудуться 9-15 жовтня у Марокко.

Довідково:

Кредитна установа для відбудови (KfW) – державний банк Уряду Федеративної Республіки Німеччини, що є лідером серед банків Німеччини у сприянні економічному розвитку Німеччини, Європи та світу.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю