Міністерство юстиції України розширює можливості психологічної допомоги дітям, які постраждали від злочинів або стали їхніми свідками
У 2024 році науково-дослідні установи судових експертиз Міністерства юстиції України відкрили вже третій кабінет психологічної допомоги для дітей, які постраждали від злочинів або стали їхніми свідками, за методикою «Зелена кімната» (у містах Харків, Суми, Дніпро).
«Захист інтересів дитини, яка постраждала або стала свідком злочину є одним із пріоритетів роботи Міністерства юстиції України. Цього року ми вже відкрили кабінети психологічних експертних досліджень за методикою «Зелена кімната» у Харкові та Сумах, а вчора запустили аналогічний проєкт у Дніпрі. Наша мета – запобігти повторній травматизації дитини, забезпечуючи при цьому законність, гуманність та ефективність кожного рішення», – заявив заступник Міністра юстиції України Андрій Гайченко під час відкриття нового кабінету.
Від початку повномасштабної війни науково-дослідні установи судових експертиз Міністерства юстиції України щорічно проводять понад тисячу психологічних експертиз, і попит на цей вид досліджень зберігається й до сьогодні. У 2023 році було проведено 1259 психологічних експертиз, а за 9 місяців 2024 року – 788. Крім того, ще приблизно 700 експертиз перебувають у процесі виконання.
Довідково
Робота з дітьми за методикою «Зелена кімната» – це методика проведення інтерв’ювання дитини, яка постраждала або стала свідком злочину, в умовах, що мінімізують та не допускають повторної травматизації психіки дитини, з урахуванням її індивідуально-психологічних та психофізіологічних властивостей. Вказана методика враховує та максимально зберігає принципи найкращих інтересів дитини.
Відео за посиланням: https://youtu.be/Y0-zC1UW4Ew