Міністерство юстиції залишиться надійним партнером в реалізації найкращих міжнародних практик у сфері доброчесності, запобігання та протидії корупції


Вересень 16
18:16 2024

Міністерство юстиції України і надалі буде надійним партнером в реалізації політик у сфері доброчесності, запобігання та протидії корупції. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час свого онлайн-виступу на публічній дискусії «Україна на шляху до ОЕСР (Організації економічного співробітництва та розвитку – прим. ред.) та приєднання до Конвенції ̈ ОЕСР про боротьбу з хабарництвом».

Участь у заході також взяли заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук, представники Уряду України, народні депутати, представники міжнародних партнерів та проєктів технічної допомоги, антикорупційних структур, громадянське суспільство та інші.

«Саме після Революції Гідності, міжнародні конвенції та інструменти з питань протидії корупції, зокрема інструменти ОЕСР, стали тією базою, на основі якої Україна змогла швидко і оперативно сформувати та ефективно впроваджувати законодавство у сфері протидії корупції, не лише в частині функціонування антикорупційних органів або самого Закону про запобігання корупцію, але і з точки зору впровадження секторальних політик», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Вона звернула увагу на те, що рух України у напрямку приєднання до Робочої групи ОЕСР з питань хабарництва та повноцінної участі в її роботі слугують суттєвим поштовхом для розробки Парламентом нормативної бази. Так, зокрема, у Верховну Раду було вже внесено законопроєкт щодо відповідальності юридичних осіб за вчинення корупційних кримінальних правопорушень, – ухвалення цього документа є одним з кроків на шляху приєднання до ОЕСР.

За словами Віце-прем’єр-міністра, цей та інші законодавчі ініціативи у сфері запобігання та протидії корупції визначені Міністерством юстиції серед пріоритетів законодавчої роботи з Парламентом до кінця 2024 року.

«Попереду дуже багато інших змін. Але ми маємо надійну антикорупційну стратегію, яка є базою для роботи всіх державних інституцій. Хочу запевнити, що Міністерство юстиції і надалі буде надійним партнером в реалізації політик у сфері доброчесності, запобігання та протидії корупції, буде надійним плечем для системи наших антикорупційних органів, і експертною, і юридичною підтримкою для українського Парламенту в реалізації найкращих міжнародних практик. Зі свого боку, хочу закликати міжнародних партнерів підтримати повноцінне приєднання України до робочої групи. Для нас це дуже важливий індикатор успішності трансформацій країни і змін, який, я впевнена, слугуватиме ще одним елементом до позитивного доробку, який сьогодні Україна представляє в Брюсселі», – додала Ольга Стефанішина.

«Важливою є перспектива членства нашої держави в Організації економічного співробітництва та розвитку. Наприклад, Мін’юст співпрацює з ОЕСР у таких сферах: протидія корупції, правосуддя, а також формування ефективної системи державного управління. Все це є основоположними складовими, які також цієї осені будуть предметом перемовин з Єврокомісією», –  підкреслив під час свого виступу заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук.

Довідково

ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) – міжнародна організація, що об’єднує 38 країн світу. Метою діяльності ОЕСР є створення кращих рішень для державної політики, що сприятимуть економічному розвитку, рівним можливостям і добробуту для всіх.

У 2022 році Україна розпочала процес приєднання до Організації економічного співробітництва та розвитку та Робочої групи ОЕСР з питань хабарництва як її невід’ємної частини. Одним із обов’язкових кроків на шляху до членства в ОЕСР є ратифікація Конвенції ОЕСР про боротьбу з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях. Приєднання України до Антикорупційної конвенції, зокрема, є невід’ємною частиною переговорів щодо вступу з ЄС у їх Главі 23.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Підтримка меліоративних систем: важливі кроки для стабільного функціонування

Прочитайте повну статтю

Осіння риболовля на окуня – гідна альтернатива щуці та судаку

Прочитайте повну статтю

В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності адвокатури під час війни

Прочитайте повну статтю

Понад 3 мільярди гривень збитків країнам Європи й Північної Америки: в Україні судитимуть учасн...

Прочитайте повну статтю

АРМА взяло участь у представленні кіберполігону на базі ДТЕУ

Прочитайте повну статтю

Голова АРМА Олена Дума закликає народних депутатів якнайшвидше внести на розгляд Верховної Ради...

Прочитайте повну статтю

Підписано меморандум між Парламентською спецкомісією та оборонними асоціаціями для стимулювання...

Прочитайте повну статтю

Завдяки спільним зусиллям всі вихованці ДУ «Кременчуцька виховна колонія» мають паспорт

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь