Мінветеранів підготувало пілотний агро-проект для ветеранів-підприємців


Травень 03
17:21 2022

Фахівці Міністерства у справах ветеранів України розробили експериментальний проект із залучення ветеранів та членів їхніх родин до підприємницької діяльності у сфері аграрного виробництва. Він був презентований в напрямку «Ветеранські підприємницькі ініціативи» під час онлайн зустрічі Міністра Юлії Лапутіної та команди Мінветеранів з представниками Світового конгресу українців.

Через повномасштабне вторгнення російських військ на територію України багато ветеранів-підприємців призупинили свою діяльність, ставши на захист рідної землі. Також чимало виробничих потужностей їхніх підприємств втрачено на територіях активних бойових дій. Тому у Мінветеранів розробили дієву програму із адаптації ветеранського бізнесу до нових умов.

Вона передбачає підтримку розвитку ветеранського підприємництва на державному рівні на 3 етапах: під час воєнного часу, після перемоги та на етапі економічного розвитку, розповіла державний експерт експертної групи з питань ветеранського розвитку Мінветеранів Альона Скорзова, презентуючи програму.

Це – допомога з релокалізацією ветеранських підприємств із зони активних бойових дій, надання матеріальної і технічної підтримки відновлення виробничих потужностей та обігових коштів, участь у грантових програмах з фокусом на ветерана-підприємця, а також різні програми дорадництва та менторства.

Як приклад можливої бізнес моделі для ветерана-підприємця є розроблений Мінветеранів проект у сфері аграрного виробництва, а саме сезонне тепличне виробництво. Він передбачає розміщення на 2 гектарів землі до 10 тепличних споруд (по 20 соток на кожну теплицю). Це дасть можливість ветеранам, які вже отримали земельні ділянки, вирощування високомаржинальні культури – квіти, ягоди, овочі, зелень, органіку, або культури, які не притаманні регіону. Також проєктом передбачено застосування новітніх технологій – для більшої врожайності та скорочення витрат.

Орієнтовна вартість однієї теплиці – понад 5 тисяч євро, термін окупності може становити від 1 до 3-6 років в залежності від складності проєкту.

“Наразі Мінветеранів спрямовує всі зусилля на підтримку ветеранів та їхніх сімей, в тому числі й підтримку ветеранського підприємництва, його адаптацію до умов воєнного часу. Так, при Міністерстві вже повноцінно запрацював Український ветеранський фонд. На період дії воєнного стану Фонд відпрацював нові алгоритми роботи, активно займається залученням коштів, зокрема, міжнародної технічної і міжнародної донорської допомоги для реалізації проєктів із ветеранського підприємництва”, – наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Вона запросила представниками Світового конгресу українців здолучитися до подальшої співпраці й поширення у всіх країнах світу проєктів Міністерства щодо підтримки українських Захисників і Захисниць та їхніх сімей.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розпочато бета-тестування нового функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Важливий крок для розвитку рибної галузі: Верховна Рада підтримала законопроект про залучення і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України підтримала законодавчі ініціативи щодо забезпечення простежуваності водни...

Прочитайте повну статтю

Заступник Глави МВС Василь Тетеря провів координаційну нараду на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп'ятий: "Формування державної політики у сфері безпеки дорожнього руху - незмінний пр...

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання сис...

Прочитайте повну статтю

У Львові правоохоронці викрили двох братів, які створювали для продажу фішингові сайти

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження 35 млн гривень до держбюджету від управління арештованими заправка...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь