Михайло Радуцький: На сьогодні всі лікарні, які мають угоди з НСЗУ, забезпечені хоча б одним джерелом альтернативного енергопостачання


Жовтень 10
18:16 2023

Україна входить у новий опалювальний сезон, під час якого окупанти, як і минулого року, можуть здійснювати терористичні атаки на об’єкти критичної інфраструктури. Завдяки діяльності оперативного штабу на базі Міністерства охорони здоров’я вдалося скоординувати забезпечення всіх лікарень необхідним обладнанням для безперебійної роботи під час зимового періоду.

Про це розповів народний депутат, Голова парламентського Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«Оперативний штаб працює ще з минулого опалювального сезону. До нього входять представники військово-цивільних адміністрацій, керівники місцевих органів самоврядування. На сьогодні всі лікарні, які уклали угоди з Національною службою здоров’я України, мають хоча б одне джерело альтернативного енергопостачання. Переважно це генератори. Великі лікарні мають відразу декілька генераторів. Багато медзакладів нам вдалося підключити до альтернативного енергопостачання», — зазначив парламентарій.

Він уточнив, що в лікарнях чи амбулаторіях були встановлені сонячні панелі, тож тепер медзаклади отримують електропостачання завдяки сонячній генерації.

«Також для оперативного реагування є тимчасові генератори, які будуть доставлятися в ті медичні заклади, де не вистачатиме власних потужностей. Минулий рік показав, що в Україні немає регіонів, які на 100% захищені від терористичних атак країни-агресора. Тому робота триває. Наприклад, за програмою UNITED24 збираються донати, надходить допомога з усього світу. Ще минулого року МОЗ закупило багато генераторів і розподілило їх між лікарнями. Така сама робота велася й на місцевому рівні. До того ж ми не відмовляємося від жодної допомоги», — сказав політик.

Він наголосив, що закупівля необхідних систем не припиняється: це й машини екстреної медичної допомоги, і витратні матеріали, особливо для поранених із нейрохірургії, ортопедії, а також ліки.  

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю