Міжвідомчий координаційний штаб розглянув стан посилення охорони кордону з Білоруссю
На ньому були присутні представники всіх складових сектору безпеки і оборони, що задіяні в рамках спеціальної прикордонної операції «Полісся», а також представники регіональних координаційних штабів.
Учасники обговорили результати основного етапу операції та стан посилення українсько-білоруської ділянки державного кордону.
Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України, керівник Міжвідомчого координаційного штабу Володимир Нікіфоренко відмітив, що такого формату взаємодії, такого формату досвіду між всіма учасниками раніше не було.
«Минулого року ми тренувалися в локальних масштабах, а так як цього року – вперше. Ми мали змогу потренуватися, подивитися, як ми швидко реагуємо на зміну обстановки, як швидко прибувають та розгортаються наші сили, уточнити маршрути та необхідні часові показники і багато інших речей. Звісно ми сподіваємося, що нам не доведеться застосовувати наші напрацювання на практиці, проте тренування для нас стали вкрай корисними, адже ми маємо бути готові до розвитку ситуації за будь-якими сценаріями», - відмітив Володимир Нікіфоренко.
Учасники засідання наголосили, що спільними зусиллями реалізовано весь необхідний комплекс заходів – від системи управління залученими силами – до злагодженості дій на державному кордоні. При цьому Міжвідомчий координаційний штаб, як національна платформа сектору безпеки та оборони, забезпечив готовність до запровадження відповідних спеціальних та правових режимів у прикордонні.
Окремо зазначалося, що аналіз обстановки на українсько-білоруській ділянці державного кордону та результати спільних дій свідчать про ефективність проведених заходів з протидії загрозі поширення штучної міграційної кризи.
Також учасники відмічали необхідність продовження спеціальних та оперативно-розшукових заходів для відстеження обстановки на державному кордоні та в контрольованих прикордонних районах з метою своєчасного отримання даних про підготовку до переміщення груп нелегальних мігрантів. Крім того, в моніторингу кордону залишається щоденне використання наявних безпілотних авіаційних комплексів та пілотованої авіації, а в прикордонні – проведення профілактичних заходів для упередження порушень прикордонного законодавства.