МОН працює над організацією пунктів проведення НМТ у країнах ЄС та Великій Британії


Травень 04
17:22 2022

Міністерство освіти і науки працює над організацією пунктів складання національного мультипредметного тесту в країнах Європейського Союзу та Великій Британії. Про це повідомила заступник Міністра освіти і науки Віра Рогова під час радіоефіру.

“Наразі ми працюємо над організацією роботи пунктів складання НМТ за кордоном. Міністр Сергій Шкарлет звернувся з відповідним проханням до своїх колег у країнах Європи. Вже є попередня домовленість про 2 центри в Німеччині, 2 в Італії та 6 у Польщі, оскільки найбільше наших дітей перебуває саме в Польщі – про це ми мали розмову під час моніторингового візиту до країн ЄС”, – зазначила Віра Рогова.

Вона також повідомила про результати моніторингового візиту членів Координаційного штабу із захисту прав дитини в умовах воєнного стану до країн ЄС, який відбувся у квітні 2022 року. Візит показав, що у країнах Євросоюзу серйозно ставляться до навчання українських дітей, створено умови для вивчення української мови, літератури, історії.

“У школах Польщі, Нідерландів, Данії, Німеччини створено українськомовні класи. Це дозволить дітям і надалі вчити українську мову, а згодом – повернутись в Україну. Також встановлено домовленість про відкриття у Німеччині українсько-німецької школи", – наголосила заступник Міністра.

За словами Віри Рогової, кожна дитина, яка перебуває сьогодні за кордоном, має можливість навчатися за дистанційною формою в Україні. Паралельно вона проходить обов’язкове навчання в інтегративних школах, якщо це Німеччина, або за бажанням вивчає польську мову, якщо це Польща.

Нагадаємо, тривалість національного мультипредметного тесту, на який зареєструвались понад 400 тис. осіб, збільшено до 120 хвилин.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь