МОН впроваджує інструмент для оцінки безпеки шкіл, розроблений ЮНІСЕФ


Листопад 18
10:04 2021

Учора, 17 листопада 2021 року, презентовано новий онлайн-інструмент для моніторингу рівня безпеки і комфорту шкіл, створений Міністерством освіти і науки спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Інструмент стане частиною національної системи автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту (АІКОМ).

«Безпечне освітнє середовище – одне з першочергових завдань МОН. Мова йде не лише про дотримання санітарних норм і захищений простір, а й про забезпечення доброзичливого оточення, якісної освіти, рівних можливостей. Збільшення кількості шкіл з такими умовами покращить комунікацію між учнями і вчителями, підвищить активність і дозволить учням краще почуватись під час навчання. Оцінка безпеки школи – це перший крок до створення оновленого комфортного середовища. Безпечне та дружнє до дитини середовище в закладах освіти об'єктивно затребуване викликами сьогодення з огляду на протидію COVID-19. Водночас основні критерії самооцінки закладів освіти в межах даного інформаційного інструменту прямо корелюють із цілями програми Президента "Здорова нація"», – зазначив Артур Селецький, заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. 

Дані, які містяться в базі даних інформаційної системи управління освітою ПАК «АІКОМ», можуть бути доповнені новими вимірами, що є доданою цінністю для освітньої аналітики МОН.

Інструмент «Експрес-оцінювання», розроблений у межах концепції «Безпечна і дружня до дитини школа» (БДДШ), дозволяє перевірити наступні показники: 

«Школа – одне з найголовніших місць у нашому житті. Саме тут ми вчимось, і ростемо, і робимо наші перші кроки до дорослого життя. Кожна дитина заслуговує ходити до школи, де піклуються, де кожен почувається в безпеці, відчуває, що його поважають. Пандемія COVID-19 продовжує впливати на освіту дітей у всьому світі, тож ми маємо переосмислити, що таке безпечна школа, і як ми можемо організувати безпечне шкільне середовище для кожної дитини. Наш онлайн-інструмент покликаний дати шкільним адміністраціям механізм для виявлення прогалин і їх вирішення. Ми віримо, що це допоможе школам покращити середовище, зберегти школи відкритими і зробити їх місцем, де кожна дитина може реалізувати свій потенціал», – зазначила Мікаела Бауер, заступниця голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. 

Результати оцінювання закладу освіти дозволяють визначити його сильні й слабкі сторони, запланувати заходи з удосконалення. 

Моделювання концепції «Безпечна і дружня до дитини школа» відбувалося протягом 2017-2021 років у ста пілотних школах Донецької та Луганської областей. Школам-учасницям вдалося зокрема:

МОН та ЮНІСЕФ планують поширювати досвід шкіл-учасниць на всі заклади загальної середньої освіти України. Для цього відбудеться навчання національних тренерів і буде розроблено типову програму підвищення кваліфікації практичних психологів, соціальних працівників та керівників закладів.

Згодом національні тренери проведуть навчання за типовою програмою, моделюючи концепцію «Безпечна і дружня до дитини школа» для фахівців закладів освіти.

Для того, щоб скористатися онлайн-інструментом та провести моніторинг, закладу освіти слід зареєструватись на платформі АІКОМ.

Нагадаємо, МОН спільно з партнерами працюєнад підвищенням рівня безпеки шкіл, розташованих у зоні конфлікту на Сході України.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Вітаємо колег Офісу протидії рейдерству — структурному підрозділу вже 4 роки!

Прочитайте повну статтю

Екіпаж "Білих янголів" евакуював з лінії фронту мешканців Миролюбівки

Прочитайте повну статтю

Прикордонники отримали новітні мобільні тепловізійні комплекси від Європейського Союзу

Прочитайте повну статтю

Історія подружжя поліцейської та рятувальника, які щодня піклуються про безпеку людей у прикорд...

Прочитайте повну статтю

Телеграм-канал, який поширював інформацію про теракти у Львові, заблоковано

Прочитайте повну статтю

Українська делегація вивчає іспанську систему контролю за рибальством

Прочитайте повну статтю

Делегати ХХ чергового з'їзду суддів України призначили суддю Конституційного Суду України

Прочитайте повну статтю

Фішинг та фейкові акаунти: як захистити себе від інтернет-шахраїв

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь