Морські прикордонники пройшли щорічну масштабну перевірку на злагодженість застосування з’єднання


Листопад 12
10:01 2021

Перед з’єднаннями постало завдання організувати та забезпечити несення прикордонної служби у реальних умовах та за умов навчальних змін в обстановці. Забезпечити управління підпорядкованими силами та засобами, а також виконання завдань загоном Морської охорони у мирний та військовий час.

Особливості реальної обстановки в Азово-Чорноморському регіоні знаходила своє відображення у всіх ввідних, спираючись на ймовірний розвиток ситуації. Завдання чергово-вахтовій службі військових містечок та пунктів базування з охорони і оборони, задачі корабельно-катерному складу, пунктам управління – як основному, так і резервним – були максимально реалістичними і насиченими.

«Ескалація та динаміка як гібридного процесу, так і фактичної відкритої агресії абсолютно не виключені й цілком можливі одночасно на різних напрямках. А значить, ми маємо бути готові діяти стрімко, неординарно, із застосуванням різнорідних сил та засобів. Готовність до таких дій тренується та відпрацьовується протягом року. І саме під час відпрацювання комплексної задачі на злагодженість, ми маємо змогу оцінити навченість персоналу, доцільність та ефективність спланованих заходів, а також виявити додаткові напрямки, що потребують доопрацювання», - зазначив заступник начальника регіонального управління з персоналу Юрій Алейников.

Загонами відпрацьовано спрямованість і основні форми проведення заходів щодо злагодженості сил і органів управління, підготовки їх до плавання і організації прикордонної служби, практичного освоєння тактичних прийомів і способів несення прикордонної служби в реальних умовах з комплексним застосуванням зброї і використанням технічних засобів, організацією і підтримкою взаємодії з іншими силами і засобами.

За ввідними морські прикордонники від Дунаю до Азова в специфічних умовах нестійкої осінньої погоди боролися за живучість кораблів та катерів, протидіяли організованим групам агресивно налаштованих елементів, що штурмували військові містечка, вживали заходів хімічного захисту, готувалися приймати мобілізаційний резерв, вивіряли оперативність і повноту передачі інформації альтернативними каналами в умовах блокування систем зв’язку, а також забезпечення дієвої взаємодії із колегами з суходолу, прикордонною авіацією, Військово-Морськими Силами ЗСУ та іншими взаємодіючими структурами.

Корабельно-катерний склад мав протидіяти в морі імовірним спробам налагодження каналів поставки зброї, наркотичних речовин та інших заборонених предметів, веденню диверсійно-розвідувальній діяльності терористичних елементів під прикриттям рибопромисловою та іншою виробничою діяльністю в морській галузі, поблизу портів та в місцях скупчення суден закордонного плавання.

Основним критерієм оцінки, що характеризує ступінь злагодженості застосування з’єднання є виконання поставлених задач, вжиття ефективних заходів під час вирішення ввідних, максимальне збереження сил та засобів, недопущення порушення державного кордону.

Всі загони відпрацювали злагоджено і комплексно. Отже головний виклик у сучасних реаліях для кожного загону Морської охорони у вигляді одночасної мобілізації всіх сил та засобів, безперервної низки динамічно виникаючих завдань, що потребують оперативного реагування та управлінської майстерності долається щоденною ефективною оперативно-службовою діяльністю, заснованою на забезпеченні надійного захисту кордону, покращенні озброєності, високій бойовій підготовці та патріотизмі кожного прикордонника. І на мирних берегах Дунаю, і в буремному Чорному морі, і у складі ООС, на Азові.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Голова Держрибагентства з робочим візитом відвідав Житомирську область

Прочитайте повну статтю

Урядом приведено у відповідність процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб...

Прочитайте повну статтю

Між болем і порятунком: як працюють гвардійські медики в стабілізаційних пунктах

Прочитайте повну статтю

Керівництво Верховної Ради України на чолі з Головою Русланом Стефанчуком провело зустріч із де...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив про результати пленарного засідання 14...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України на пленарному засіданні 9 січня прийняла три Закони, два законопроекти і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла Закон щодо посилення деяких гарантій діяльності медіа, журналіст...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект щодо зміни найменування місцевих загальни...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь