«На допиті я розповів про скалічених російським ударом породіль у Маріуполі, росіяни не хотіли чути правду» - Олександр Корецький


Листопад 20
21:15 2023

У Маріуполі Олександр Корецький рятував жінок у пологовому будинку, на який росія скинула бомбу, привозив їжу голодним дітям. Потім - затримання, майже 8 місяців полону. Попри фізичні й психологічні тортури, підполковник поліції зберіг гідність і вірність своєму народу. Далі – відверта розповідь захисника, який прагне, щоб світ не забув про Маріуполь, російські злочини і захисників, які лишаються в полоні.

«Досвід, отриманий в Маріуполі, - найбільш тяжкий і найбільш цінний. З 24 лютого 2022 року ми створили додаткові групи реагування. Боролися з мародерами, вивозили поранених з-під обстрілу, розвозили людям їжу, воду…

Про дітей і голод

Якось до мене підійшов маленький хлопчик років, може, 6-7. Очі, як у старця. І дівчинка, ще менша, років п’яти, його сестра. Вони були евакуйовані з Лівого берегу. У мене була в куртці вітамінна пастила, і я її віддав. Ну, нічого було їм дати, тільки це. А їхні рідні варили суп. Близько 10 осіб було, а каструлька десь на 3 літри. І вони кажуть: «Хлопці, ми вас зараз нагодуємо»… Я кажу: «Що ж ви робите? Ми ж для вас привозимо продукти, а не для того, щоб самим їх з’їсти».

А коли я пішов, хлопчик наздоганяє, за рукав бере й каже: «Дядю, а ти ще приїдеш?». Я завжди вважав себе міцною людино, але коли я сів у машину, хлопці кажуть: «А що з тобою? В тебе сльози на очах».

Це неправильно, коли діти це бачать, коли діти від цього гинуть. Війна – це неправильно.

Про авіаудар росії по пологовому будинку

На третю лікарню я прибув десь за 3 хвилини після нанесення авіаудару. І коли мене питали на допиті представники слідчого комітету рф: «Чи знаєте ви щось про воєнні злочини?», я кажу: «Так, знаю». Вони: «Так то ж ваш літак був?». Я кажу: «Ні, ваш».

Коли я вже сидів (у камері), мені давали почитати спецвипуск «Комсомольської правди», де було написано, що вкс росії здійснили ракетно-бомбовий удар по третій лікарні міста Маріуполь, тому що там був штаб «укронацистів», як вони нас називають. «Дивіться, - говорю, - ви коли-небудь бачили, щоб жінка у мороз, одягнута лише в літній халат, босоніж йшла по битому склу, у неї величезний живіт, кров тече по ногах. Вона народжує дитину, йдучи по цьому склу. Ви коли-небудь це бачили?». Він: «Не надо мне это рассказывать, я очень впечтлительный». Я кажу: «А мені періодично це сниться. Я обійшов цю лікарню з 1 по 3 поверх, шукав там загиблих, поранених. Діточки були, маленькі, які щойно народились - а його вже винесли на вулицю, на мороз. Жінки були вагітні, поранені. Всі були дуже налякані. А ось як ви кажете «укронацистів» там не було.

Хлопець привіз свою дружину народжувати в лікарню і поїхав – за 40 хвилин до удару. Він плакав, він кричав, він не знав, що з дружиною. Я його отак взяв, тряхнув, кажу: «Твоя дружина і твоя дитина живі, ми їх знайдемо». Їх евакуювали, все добре.

Про подвійні удари

Кожні десь пів години-годину літак заходив. Ми чуємо звук двигуна і розуміємо, що буде два удари. У них тактика була така сама, як вони зробили у Покровську, коли прилітає перша ракета -зібралися представники служб порятунку, правоохоронних органів - і прилітає друга ракета. Те ж саме було в Маріуполі. Вони дуже полюбляли це робити в ніч, коли люди сплять. Ми приїжджаємо, бачимо, як полихає дев’ятиповерхівка. Ми починаємо, кого можемо, рятувати, виводити, і десь за 20 -30 хвилин після першого удару - другий удар у те ж місце. Там не було повітряних тривог. Щоб ви розуміли, майже все місто було в руїнах. Вони планомірно розбивали квартал за кварталом.

Про спробу вийти з оточення

16 березня була спроба вийти з міста. Ми виїхали, проїхали декілька блокпостів, а на в’їзді до Бердянська стояли вже не росіяни, а так звані військовослужбовці днр, які почали дуже ретельно перевіряти всіх чоловіків. Раді були, що спіймали підполковника.

Про полон

Кожен день, вранці та ввечері, нас виводили з камер. Усі, напевно, чули, як вони поводяться з довічно ув’язненими. Ребра, які мені зламали, зросталися погано, неправильно й давили на серце. Це вже до кінця життя.

Найважче було думати про родину, не знати, що з рідними. Росіяни питали: «Ну что, старый, как думаєш, живы твои?». Я кажу, що маю таку надію. А у відповідь: «Хехе, ну-ну, надейся». Ну, ви розумієте, що після таких слів відчуває людина… Вони хотіли, щоб ми не розуміли, де ми, котра година, яке сьогодні число.

Особисто мене на обмін возили 8 разів. «Все, вы едете домой». Але відчиняються двері в автозаку – і новий етап, нова прийомка, а на прийомці завжди лупцюють. Щоб ми розуміли своє місце, що ми десь на рівні тварин.

Про повернення в Україну

Я казав богові, що коли я вийду і ступлю на контрольовану Україною землю, я стану на коліна і поцілую її. Ну, і все - став, поцілував.

Про свою мету

Ми всі повинні робити те, чого вимагає від нас держава. Коли кожен робить свою справу, ми все зможемо.

Україні вдалося повернути Олександра Корецького під час обміну в листопаді 2022 року разом з військовими. Вже рік він знову несе службу вдома, на Донеччині. Тут, у Донецьку, він починав свій шлях молодим лейтенантом. Тут він як заступник начальника відділу управління превентивної діяльності ГУНП в Донецькій області зараз опікується безпекою поліцейських на блокпостах.

Національна поліція України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю