На Кіровоградщині поліцейські та представники громадськості обговорили співпрацю в рамках проєкту «Амбасадори безпеки»
Захід відбувся 19 листопада в Головному управлінні Національної поліції в Кіровоградській області за участі очільника відомства Романа Козьякова, керівниці напряму взаємодії поліції та громади Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) Катерини Каймашнікової, координаторки проєкту "Амбасадори безпеки" Ірини Ткаченко, начальника управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП Дмитра Касяненка та представників управління патрульної поліції в області.
Присутні обговорили співпрацю громади та поліції, зокрема спрямовану на підвищення безпекової культури учасників дорожнього руху та об’єднання зусиль задля посилення безпеки у територіальних громадах загалом.
«Наша мета – спільно з громадою створити безпечне середовище. У рамках реалізації нових проєктів і форматів діяльності ми продовжуємо взаємодію з громадськістю та органами місцевого самоврядування, поглиблюємо комунікацію з населенням. Постійно проводимо просвітницькі, профілактичні та правовиховні заходи з питань безпеки, особливу увагу приділяємо відповідній роботі серед дітей та молоді. Ми налаштовані на подальшу дієву співпрацю у цьому напрямку», – зазначив керівник поліції області Роман Козьяков.
Катерина Каймашнікова поділилася досвідом канадської поліції у сфері розбудови діалогу громада-поліція-влада та результатами співробітництва з громадськими об’єднаннями та поліцією, зокрема розповіла про дієвість громадських консультативних груп, які працюють у семи областях України.
Також під час зустрічі було презентовано посібник “Взаємодія поліції та громади” з матеріалами щодо впровадження цих принципів, зокрема на прикладі досвіду відділу зав’язків з громадськістю Патрульної поліції України за три роки (2016-2019 рр.). Посібник підготовано та видано Канадсько-українським проєктом розвитку поліції (CUPDP).
Про роботу кропивницької громадської консультативної групи та результати діяльності мережі амбасадорів безпеки в Кіровоградській області розповіла Ірина Ткаченко, координаторка цього проєкту та директорка Агенції сталого розвитку "Хмарочос".
«До проєкту долучилися команди з Кропивницького та територіальних громад Кіровоградської області, інших регіонів України, які пройшли навчання за темами взаємодії поліції та громади (Community Policing), втілення безпекових ініціатив, налагодження діалогу громада-влада-поліція.
42 команди амбасадорів безпеки опанували методику дослідження безпеки у громаді САРО (Сканування, Аналіз, Реагування, Аналіз) та через використання інструментів участі вже вирішили конкретні проблеми безпеки дорожнього руху у своїй громаді, налагодили діалог громадськість-влада-поліція. Амбасадори безпеки системно проводять просвітницькі безпекові заходи та майстерні флікерів», – зазначила Ірина Ткаченко.
За підсумками зустрічі присутні домовилися про подальшу співпрацю у рамках проєкту.
Сектор комунікації поліції Кіровоградської області