На Львівщині проведено осінні обстеження на визначення фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин
У базових та інших господарствах Дрогобицького району проведено контрольні осінні обстеження та ґрунтові розкопки на визначення фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь, садів, лісосмуг, неорних земель щодо заселення їх шкідниками та ураження хворобами. Осінні ґрунтові розкопки проводяться щорічно за загальноприйнятими методиками з метою визначення видового складу, щільності, вікового стану та інших показників популяцій шкідників, що зимують в ґрунті.
На підставі даних обстежень розробляються прогнози появи та заходи по боротьбі зі шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур на 2025 рік. Це дасть можливість поінформувати та попередити сільгоспвиробників щодо вчасних, економічно та екологічно обґрунтованих заходів захисту рослин.
У зв’язку із теплою погодою, яка спостерігалась у вересні та на початку жовтня, під час розкопок більшу частину шкідників було виявлено у верхньому шарі ґрунту. Серед видового складу переважали: личинки жуків коваликів (дротяники), якими заселено від 46 до 100% обстежених площ, за чисельністю 0,5-1 екз/кв.м. Озиму совку виявлено на 67% обстеженої площі посівів озимої пшениці, чисельність якої становить 0,5 екз/кв.м.
При обстеженні присадибних ділянок, 100% обстежених площ заселено імаго колорадського жука, за чисельністю 1екз/кв.м, середня чисельність якого у 2023 році становила також 1 екз/кв.м., а ділянки після капусти 100% заселені капустяною совкою – 100% обстеженої площі за чисельності 0,5 екз/кв.м.
Під час обстеження лісосмуг виявлено імаго клопа шкідливої черепашки, який зимує під опалим листям, за чисельністю 0,5 екз/кв.м.
Чисельність шкідників є допороговою та знаходиться в межах минулого року.