На Миколаївщині зупиняють діяльність АЗС, що експлуатуються з порушеннями вимог промислової безпеки та охорони праці
На виконання доручення Прем’єр-міністра фахівці Управління Держпраці у Миколаївській області беруть участь у спільних заходах контролю, направлених на протидію нелегальному обігу пального, що включають дослідження питань дотримання на АЗС та АЗГП вимог виробничої безпеки,охорони праці, гігієни праці.
В рамках цієї роботи Управлінням Держпраці у Миколаївській області проводяться позапланові перевірки. У разі виявлення порушень направляються позови до суду про застосування до суб’єктів господарювання заходів реагування у сфері державного нагляду. Заходи передбачають повну заборону виконання робіт та експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки до моменту існування на АЗС невиправданих виробничих ризиків, що становлять загрозу життю та здоров’ю працівників й інших людей.
Як приклад, за результатами перевірки на АЗС ТОВ «Бренд+», що у с.Благодатне Арбузинського району Миколаївщини, виявлено низку порушень, що становлять ризик виникнення аварійних ситуацій та нещасних випадків на виробництві. Управління Держпраці у Миколаївській області звернулося з позовом до суду щодо застосування заходів реагування до ТОВ «Бренд+». Рішенням Харківського окружного адміністративного суду до ТОВ «Бренд+» застосовані заходи державного реагування щодо заборони експлуатації виробничих об’єктів на АЗС. Крім того, Другим апеляційним адміністративним судом залишено апеляційну скаргу суб’єкта господарювання без задоволення, а рішення Харківського окружного адміністративного суду – без змін.
Наразі ТОВ «Бренд+» на АЗС (с.Благодатне) заборонено:
– виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: використання, перероблення, зберігання, транспортування, застосування, вибухопожежонебезпечних і небезпечних речовин 1 і 2 класу небезпеки, горючих рідин, маса яких дорівнює або перевищує значення нормативів порогових мас;
– експлуатацію 4 резервуарів підземних горизонтальних сталевих для зберігання нафтопродуктів місткістю 60 м.куб., одної паливно-роздавальної колонки;
– експлуатацію контрольно-вимірювального обладнання (рівнемірів);
– роботи в замкнутому просторі;
– експлуатацію обладнання працівниками, які не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці;
– експлуатацію електроустаткування, у зв’язку з відсутністю акту опосвідчення стану безпеки електрообладнання.