На Херсонщині судитимуть «коменданта» російських окупаційних військ та його підлеглого


Жовтень 05
15:04 2023

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно полковника, заступника командира 22-го армійського корпусу берегових військ чф вмф рф та підпорядкованого йому військовослужбовця зс рф.

Слідством установлено, що у квітні 2022 року під час тимчасової окупації міста Херсон полковник був призначений на посаду так званого «коменданта окупаційної військової комендатури Херсонської області». У своєму підпорядкуванні він мав щонайменше 25 осіб, серед яких й ідентифікований військовослужбовець рф. Координуючи їх спільні дії, «комендант» забезпечував окупаційний режим у регіоні та створював видимість допомоги місцевому населенню, яке опинилось в окупації.

Насправді ж, за його наказом українців незаконно затримували та звозили до створеної агресором катівні, яку облаштували у підвальному приміщенні захопленої будівлі Херсонського апеляційного суду.

Там людей піддавали жорстоким катуванням, застосовуючи психологічне та фізичне насильство, а також утримували у нелюдських умовах без їжі та води, схиляли до співпраці з окупаційною владою.

Безпосередній нагляд за утримуваними здійснював, у тому числі, обвинувачений військовослужбовець рф. Виконуючи вказівки «коменданта» він періодично виходив за межі обов’язків «спостерігача», особисто допитуючи та застосовуючи тортури до незаконно ув’язнених.

Наразі задокументовано, що від їх злочинних дій лише в період травня-липня минулого року постраждало щонайменше 12 цивільних осіб. Двох людей закатували до смерті.

Так званому «коменданту» інкриміновано відання наказу про жорстоке поводження з цивільним населенням та на вчинення інших порушень законів та звичаїв війни, що поєднані з умисним вбивством (ч. 2 ст. 28 та ч. 1, ч. 2 ст. 438 КК України).

Дії його підлеглого кваліфіковано, як жорстоке поводженні з цивільним населенням та інші порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю