НААУ створила Центр координації волонтерської допомоги адвокатів військовослужбовцям


Квітень 29
19:46 2022

При Національній асоціації адвокатів України створений Центр надання методичної допомоги та координації волонтерської допомоги військовослужбовцям.

Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час онлайн зустрічі «Волонтерського руху адвокатів Збройних Сил України» за участю представників Міністерства юстиції, Міністерства цифрової трансформації, адвокатів, представників громадських організацій. Координатором руху є радник з юридичних питань Головнокомандувача ЗСУ Євгенія Рябека.  

НААУ під час цієї наради представили очільники Комітету з військового права НААУ Марія Островська та Комітету з питань незалежності правосуддя Олексій Маловацький.

Відкриваючи захід, Лідія Ізовітова нагадала про основні рішення Ради адвокатів України та основні активності НААУ під час воєнного стану. Зокрема, йшлося про роботу на міжнародній арені для збору благодійних коштів допомоги українським адвокатам, Опікунську раду та про роботу регіональних органів адвокатського самоврядування з координації гуманітарної та правничої допомоги внутрішнім переселенцям.

«Ми докладаємо максимальні зусилля для того, аби діяльність органів адвокатського самоврядування, як і адвокатська діяльність продовжувалися в таких складних умовах. Ми маємо зберегти професію, її місію, і забезпечити право на адвокатську професію для тих, хто тільки розпочав цей шлях до лав адвокатури.

Наша місія полягає в тому, щоб зберегти цінності правової держави  навіть за обставин воєнного стану і з врахуванням всіх його особливостей. Так само кожен з нас відповідає за збереження цінностей професії, яка є незалежною діяльністю з низкою визначених законом гарантій.

 Реалізацією нашої професійної місії  має стати  і розвиток   волонтерського проекту адвокатів  з   правничого захисту військовослужбовців», - наголосила Лідія Ізовітова.

Основним завданням Центру є інформаційна, методична та інша підтримка адвокатів, які надаватимуть правничу допомогу військовослужбовцям Pro Bono в рамках волонтерського руху.

Зокрема, Центр разом з ВША НААУ здійснюватиме організацію семінарів, круглих столів, конференцій, лекцій з актуальних питань правничої  допомоги військовослужбовцям, видаватиме практичні посібники з актуальних проблем волонтерської правової допомоги. У разі необхідності офіційного письмового роз’яснення з правозастосовних питань, Центр звертатиметься до Ради адвокатів України з відповідними проектами пропозицій.

Голова НААУ, РАУ зазначила, що під час воєнного стану динамічно змінюється законодавство, насамперед Кримінальний процесуальний кодекс. Відтак, ВША за окремими спеціальними програмами, що враховують специфіку проходження військової служби, безоплатно здійснюватиме навчання адвокатів, які надають правову допомогу військовослужбовцям Pro Bono в рамках волонтерського руху.

Крім того, НААУ також запровадить низку інструментів для того, щоб можна було публічно ідентифікувати статус адвокатів, залучених до волонтерського проекту, про що уже ухвалено рішення РАУ.

Новостворений Центр очолюватиме Голова Комітету військового права НААУ Марія Островська.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Судитимуть злочинну групу наркоторговців з мільйонними оборудками

Прочитайте повну статтю

Відбулась онлайн-презентація цифровізації в’язниць у Великобританії за участі керівництва Мін’ю...

Прочитайте повну статтю

Презентація нових можливостей функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Дві артилерійські установки та ворожу станцію РЕБ знищили прикордонники «Помсти»

Прочитайте повну статтю

Судитимуть учасників міжнародної злочинної організації, які ошукали громадян ЄС на мільйони чес...

Прочитайте повну статтю

Судитимуть шістьох учасників злочинної організації з мільйонними прибутками, яка займалася збут...

Прочитайте повну статтю

Збереження Музею в Пирогові - Офіс Генпрокурора відстояв в суді охоронні зони, які не підлягают...

Прочитайте повну статтю

Ухвалено Закон України «Про публічні консультації» (№4254)

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь