Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку співпрацює з Кіберполіцією для захисту прав інвесторів


Квітень 07
15:07 2025

Нещодавно Комісія звернулася до Кіберполіції з переліком SCAM-проєктів, які, ймовірно, працювали з території ворога, маскуючи при цьому реальних власників та фізичне розташування вебсторінок.

Зі свого боку Кіберполіція в межах компетенції вжила необхідних заходів для блокування доступу до вебсторінок відповідних проєктів на території України задля запобігання нанесення можливих збитків.

Пам’ятайте, що подеколи необізнаність у сфері інвестування підвищує ймовірність стати жертвою зловмисників. Шахраї використовують незнання для заволодіння коштами, створюючи SCAM-проєкти. Тому ми нагадуємо: перш ніж інвестувати, завжди оцінюйте можливі ризики та перевіряйте потенційні інвестпроєкти.

Ознаки, які можуть свідчити про ненадійність проєктів:   1 Пропозиція надприбутків, які в рази більші від середньої процентної ставки 2 Відсутність дозволів та ліцензій 3 Агресивний маркетинг 4 Відсутність фізичного офісу 5 Відсутність реєстрації в країні залучення інвестицій 6 Відсутня акредитація інвестора 7 Підозрілі або неперевірені біографії менеджерів 8 Відсутність підписаних документів 9 Нав’язлива пропозиція залучати друзів  10 Приховування права власності

Кіберполіція продовжує співпрацювати з НКЦПФР, в списку якої вже 424 сумнівні інвестиційні проєкти. Отримуйте інформацію про виявлення нових кейсів на офіційних ресурсах Комісії.

Департамент кіберполіції Національної поліції України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь