Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку співпрацює з Кіберполіцією для захисту прав інвесторів
Нещодавно Комісія звернулася до Кіберполіції з переліком SCAM-проєктів, які, ймовірно, працювали з території ворога, маскуючи при цьому реальних власників та фізичне розташування вебсторінок.
Зі свого боку Кіберполіція в межах компетенції вжила необхідних заходів для блокування доступу до вебсторінок відповідних проєктів на території України задля запобігання нанесення можливих збитків.
Пам’ятайте, що подеколи необізнаність у сфері інвестування підвищує ймовірність стати жертвою зловмисників. Шахраї використовують незнання для заволодіння коштами, створюючи SCAM-проєкти. Тому ми нагадуємо: перш ніж інвестувати, завжди оцінюйте можливі ризики та перевіряйте потенційні інвестпроєкти.
Ознаки, які можуть свідчити про ненадійність проєктів: 1 Пропозиція надприбутків, які в рази більші від середньої процентної ставки 2 Відсутність дозволів та ліцензій 3 Агресивний маркетинг 4 Відсутність фізичного офісу 5 Відсутність реєстрації в країні залучення інвестицій 6 Відсутня акредитація інвестора 7 Підозрілі або неперевірені біографії менеджерів 8 Відсутність підписаних документів 9 Нав’язлива пропозиція залучати друзів 10 Приховування права власності
Кіберполіція продовжує співпрацювати з НКЦПФР, в списку якої вже 424 сумнівні інвестиційні проєкти. Отримуйте інформацію про виявлення нових кейсів на офіційних ресурсах Комісії.
Департамент кіберполіції Національної поліції України