Національна платформа декарбонізації стане ключовим інструментом енергоефективної трансформації та «зеленої» відбудови України
Вже зовсім скоро в Україні запрацює нова цифрова платформа – National Decarbonization Platform (NDP) для масштабної енергоефективної трансформації країни та широкого впровадження проектів «зеленої» відбудови.
У Мінвідновленні Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва разом із командою Агентства та американськими партнерами з Uprisun Technology (США) провели презентацію головної розробки – Національної платформи декарбонізації (National Decarbonization Platform). У колі заступника Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Бутенка та команди міністерства обговорили майбутнє інноваційного ІТ-інструменту в сфері енергоефективності та декарбонізації.
Результатом обговорення стало схвалення дорожньої карти запуску NDP, яка стане доступною для перших користувачів вже наприкінці цього року.
У чому ж особливості NDP? Концептуально платформа діятиме як мультифункціональний ІТ-інструмент і стане доступним та ефективним провідником для усіх у світ енергоефективної трансформації та декарбонізації.
Важливо! Платформа допоможе кожному користувачеві з будь-якої точки України – муніципалітетам, бізнесу, звичайним домогосподарствам – обрати для себе найефективніше сучасне енергоефективне чи «зелене» рішення на пільгових умовах, за підтримки держави, за участю світових лідерів індустрії.
Масштабний запуск сервісів NDP для муніципальних і приватних організацій, домогосподарств, фізичних осіб заплановано на перше півріччя 2024 року.
Користувачам платформи відкриються великі можливості щодо вибору варіантів "зелених" та енергоефективних рішень, від енергоефективних бойлерів і накопичувачів енергії для будинку до масштабних рішень на основі сонячних панелей, теплових насосів або паливних осередків від провідних світових виробників.
Учасники NDP зможуть розраховувати на знижки від виробників, пільгові кредити, розстрочку та інші фінансові інструменти за ставками, що будуть нижчими від ринкових, і з державними гарантіями.
«Ми працюємо над створенням сучасного, діджитального і широкодоступного інструменту, щоб масштабувати енергоефективні проекти та «чисті» технології по всій країні і допомогти громадам стати енергонезалежними, бізнесу – конкурентоздатним, а кожній родині – енергоефективною», - повідомила Ганна Замазєєва.
Управління комунікації і зв’язків з громадськістю Держенергоефективності