НАДС і ООН Жінки в України продовжать проєкти із забезпечення грівних прав чоловіків і жінок


Березень 10
18:04 2023

НАДС буде продовжувати спільні з ООН Жінки в Україні програми із забезпечення гендерної рівності, рівних прав жінок і чоловіків, зокрема у контексті євроінтеграційних процесів і набуття нашою державою статусу кандидата на вступ в ЄС. 

Про це зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина під час зустрічі із представницею ООН Жінки в України Сабін Фрейзер Гюнеш. Серед важливих напрямків співпраці було відзначено удосконалення процедури збору та обробки інформації щодо чисельності державних службовців. Адже оновлений реєстр має містити деталізовані статистичні дані, зокрема, за гендерною складовою. 

Під час зустрічі також йшлося про поглиблення співпраці щодо підвищення кваліфікації публічних службовців із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Голова НАДС зауважила, що в Агентстві здійснюють низку заходів із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та подолання усіх форм дискримінації за ознакою статі.  

Довідково:  ООН Жінки в Україні є давнім партнером Агентства у реалізації таких заходів. У 2021 році сторони підписали меморандум про взаєморозуміння та подальшу співпрацю. Результатом кооперації є низка реалізованих ініціатив. Серед них – щодо удосконалення процедури та врегулювання можливості оцінювання під час конкурсу на зайняття посад державної служби категорії «А», щодо оцінювання гендерного впливу під час формування, впровадження та оцінювання державної політики.  За підтримки ООН Жінки в Україні було удосконалено процедуру збору та обробки інформації щодо чисельності державних службовців за статтю та віковою групою. 

Спільно з Представництвом розроблено навчальні програми з питань гендерної рівності та недискримінації. Упродовж 2022 року в 14 регіональних центрах підвищення кваліфікації та Вищій школі публічного управління за короткостроковими програмами підвищення кваліфікації навчалися з питань забезпечення гендерної рівності на державній службі понад 13 тисяч осіб. Наразі спільно з ООН Жінки опрацьовується онлайн-курс за програмою «Реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та надання допомоги постраждалим». Цього року має стартувати пілотний проєкт з проведення тренінгів для тренерів з питань реалізації навчань щодо реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Державна архівна служба України презентує унікальний документ Національного архівного фонду: Гр...

Прочитайте повну статтю

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь