НАДС та Німецький фонд Маршалла США розпочали співпрацю над відбудовою людського капіталу України


Листопад 20
18:10 2023

НАДС спільно з Німецьким фондом Маршалла США працюватимуть над відбудовою людського капіталу України. Сьогодні відбулась робоча зустріч Голови НАДС Наталії Алюшиної зі старшим науковим співробітником Німецького фонду Маршалла США (GMF)  Маркусом Зієнером (Markus Ziener). 

Обговорили перспективи відбудови людського капіталу в Україні шляхом створення сприятливих умов та заохочень для повернення вимушених мігрантів з-за кордону. Зокрема, з Німеччини та Польщі.

За останніми даними Євростату, в ЄС налічується майже 4,2 млн втікачів від війни в Україні. Найбільшу кількість біженців приймають три країни ЄС: Німеччина (1 175 695 осіб; 28% від загальної кількості українських біженців у Європі), Польща (960 550; 23%) та Чехія (365 085; 9%). 

Під час зустрічі Голова НАДС Наталія Алюшина зазначила, що за результатами чергового квартального моніторингу кількісного складу державних службовців станом на 30.09.2023, кількість держслужбовців, які виїхали за кордон з 24 лютого 2022 року та перебувають там станом на кінець звітного періоду, становить 1 977 осіб. Це 1,2 % від фактичної кількості працюючих державних службовців. З них 1 832 - жінки та 145 – чоловіки. Або, 330 - категорія Б та 1 647 - категорія В.

Для порівняння, вкінці 2022 року ця цифра була у 2,5 рази більша: кількість держслужбовців, які виїхали за кордон з початком війни, станом на 31.12.2022, становила 4 355 осіб (2,6 % від фактичної кількості працюючих державних службовців).

Сторони визначили основні кроки подальшої співпраці в напрямку відбудови людського капіталу України. Зокрема, шляхом створення умов та дієвих способів повернення українців додому. 

Додатково:

Міжнародна неурядова організація «Німецький фонд Маршалла Сполучених Штатів» (The German Marshall Fund of the United States, GMF) є аналітичним центром, мета якого - розвиток співробітництва і взаєморозуміння між Америкою і Європою. Його засновано у 1972 році з ініціативи Віллі Брандта (Willy Brandt), який обіймав посаду канцлера ФРН, з нагоди 25-ї річниці американського Плану Маршалла. Фонд зміцнює трансатлантичну співпрацю щодо регіональних, національних та глобальних викликів та можливостей у дусі плану Маршалла.Експерти Фонду досліджують та аналізують трансатлантичні і глобальні проблеми, також надають можливості обміну для нових американських і європейських лідерів і підтримують ініціативи щодо зміцнення демократії. Окрім штаб-квартири у Вашингтоні, округ Колумбія, GMF має свої офіси у Берліні, Парижі, Брюсселі, Белграді, Анкарі, Бухаресті та Варшаві.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Викрали майна на 2 млн грн, яке призначалося військовим та мешканцям деокупованих територій: зл...

Прочитайте повну статтю

Бавовняні футболки та теплий одяг: працівники сервісних центрів МВС передали допомогу військово...

Прочитайте повну статтю

Історія сталевої міці

Прочитайте повну статтю

Сергій Марченко: Впровадження належних реформ є основою для розвитку співпраці з міжнародними п...

Прочитайте повну статтю

Національний банк захищатиме в суді правомірність рішень про відкликання банківської ліцензії т...

Прочитайте повну статтю

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко взяв участь у Діалозі високого рівня ІІ «Добре демократич...

Прочитайте повну статтю

ВАКС ухвалив рішення про часткове задоволення позову Мін’юсту до ПАТ «Авіаційний комплекс ім.С....

Прочитайте повну статтю

Окупанти обстріляли дитсадок в Херсоні та передмістя: є загиблий та поранені

Прочитайте повну статтю