Наталія Алюшина спільно з європейськими партнерами обговорила хід проведення реформи державної служби в Україні
Удосконалення роботи вебпорталу вакансій career.gov.ua, впровадженя Інформаційної системи управління людськими ресурсами (HRMIS) та функціонування Порталу управління знаннями стали головними питаннями під час робочої зустрічі Голови НАДС Наталії Алюшиної з представниками європейських організацій-партнерів, які надають підтримку у проведенні реформи державного управління та реформи державної служби.
Зокрема, в числі учасників зустрічі Угіс Сікс, керівник проєкту EU4PAR, Френк Пол, керівник відділу «Правосуддя і внутрішні справи» Групи Європейської Комісії з підтримки України, Представництво ЄС в Україні, Тьяса Живко, представниця Представництва ЄС в Україні.
Мова йшла про розширення функціоналу Єдиного порталу вакансій в частині інформаційного наповнення щодо кандидатського та кадрового резерву, повідомлень про можливість стажування в органах державної влади. Один із важливих моментів – оприлюднення інформації про вакансії й в органах місцевого самоврядування. Зауважимо, що ця норма прописана у законопроекті «Про службу в органах місцевого самоврядування» (нова редакція). Планується зробити портал зручним і для користування особам з інвалідністю.
Говорили й про стан впровадження HRMIS. Зокрема, HRMIS введено в промислову експлуатацію, функціонують підсистеми «Штат і персонал», «Зарплата та табель», «Кабінет самообслуговування», «Публічний портал». Що стосується кількісних показників, то внесено дані щодо 21 798 працівників та підключено 86 державних органів. Втім, зупинилися й на ризиках, а саме: суттєва затримка початку другої фази проєкту, формальний підхід з боку органів державної влади до впровадження HRMIS та недостатня кількість IT-фахівців в НАДС з впровадження та супроводження HRMIS.
Ще одним питанням в ході робочої зустрічі стало ознайомлення з роботою Порталу управління знаннями. Адже професіоналізація кадрів набуває все більшої актуальності в рамках реформи державної служби. Функціонал Порталу дозволяє користувачам здійснювати пошук програм за напрямом підвищення кваліфікації чи датою. Наразі на Порталі зареєстровано понад 130 провайдерів освітніх послуг. Понад 82 тисячі зареєстрованих користувачів мають змогу обирати теми та напрями підвищення кваліфікації. Наразі ж триває розробка модулю, що дозволить відкрито та прозоро проводити конкурсний відбір виконавців державного замовлення на підвищення кваліфікації публічних службовців.
Європейські партнери високо оцінили зусилля команди НАДС щодо реалізації реформи державної служби за ключовими напрямами та запевнили у подальшій підтримці. Також гості відвідали оновлений Центр оцінювання кандидатів на посади державної служби.