Наталія Алюшина взяла участь у конференції «Zoom in на діалог: чи працює технологія у новій реальності та турбулентності?»
Як вплинула цифровізація на ефективність комунікації, а також, якими є запити різних акторів на діалогові інструменти на національному та локальному рівнях? Ці та інші питання стали предметом обговорення під час конференції «Zoom in на діалог: чи працює технологія у новій реальності та турбулентності?». Голова НАДС Наталія Алюшина виступила спікером під час однієї з дискусійних панелей.
«Комунікувати ефективно та екологічно - завдання кожного державного службовця. Дійсно, за останні кілька років підходи до навчання службовців трансформувалися і ми вже не уявляємо нашого життя без Zoom. Спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні ми напрацювали ряд проєктів, що так чи інакше торкаються питання діалогу. Це навчальна програма «Навички діалогу та медіації» та курс «Культура публічної служби». До речі, у 2021 році ми розширили коло слухачів курсу «Культура публічної служби» та адаптували його до потреб органів місцевого самоврядування», - зазначила Наталія Алюшина.
Окремо зупинилася на проблематиці подолання конфліктів на держаній службі: «Щороку НАДС проводить Всеукраїнське дослідження «Державна служба в Україні: Ваша точка зору», яке допомагає нам визначити стан та динаміку розвитку організаційної культури. Розуміючи, що питання конфлікту на державній службі досі відкрите, цьогоріч було прийняте рішення розширити опитувальник та додати блок з управління конфліктами. Крім цього, триває робота з напрацювання Методичних рекомендацій щодо системи управління конфліктами в державних органах. Вже наступного року державні службовці зможуть ознайомитися з ними та використовувати в своїй роботі».
А ще розповіла про спільну роботу фахівців НАДС та експертів, в тому числі й колег Координатора проектів ОБСЄ в Україні, над Посібником з формування організаційної культури на публічній службі. «Ми ставили за мету створити практико-орієнтований путівник. Вже зовсім скоро Посібник побачить світ. В ньому ви зможете знайти теми, що стосуються діалогу та питання управління конфліктами, що мають назву «Слухати і говорити: просто про діалог» і «Мистецтво управління», - резюмувала Голова НАДС.
Зауважимо, що організатором заходу є Координатор проектів ОБСЄ в Україні.