НАЗК працює над зменшенням корупційних ризиків під час відбудови


Березень 23
21:05 2023

Зважаючи на масштаби повоєнної відбудови України,  важливо забезпечити інструменти прозорості цих процесів, мінімізації корупції та громадського контролю. НАЗК проводить антикорупційну експертизу проектів нормативно-правових актів для  зменшення корупційних ризиків під час відбудови та відшкодування збитків через війну. Про це розповів заступник Голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Ярослав Любченко під час дискусії в рамках П’ятого національного форуму малого і середнього бізнесу «Відновлення України: роль бізнес-об’єднань». 

Зокрема, проведено аналіз низки законопроектів і проектів постанов Уряду. Поміж них  –  законопроект №7198 щодо компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, а також законопроект №7385 про компенсацію шкоди, завданої потерпілому внаслідок збройної агресії рф. У цих проектах законів виявлено низку корупціогенних факторів і надано рекомендації розробникам для їх усунення. 

Заступник Голови НАЗК зауважив, що також проведено аналіз Плану відновлення та надано понад 50 рекомендацій Національній раді з відновлення України від наслідків війни. Це пропозиції до 8 розділів щодо відновлення та розвитку економіки, інфраструктури, будівництва, містобудування, модернізації міст і регіонів України, розвитку військово-промислового комплексу, аудиту збитків тощо.  За словами заступника Голови НАЗК, для відновлення економіки передусім необхідно підвищити прозорість процедур приватизації, доступу до публічної інформації про суб’єктів господарювання, впроваджувати корпоративну реформу. 

«Ми постійно аналізуємо інструменти та механізми, які пропонує держава для громадян і бізнесу. Правила мають бути зрозумілими й однаковими для всіх, аби не було зловживань з боку держави, а бізнес міг розвиватися. Важливо запроваджувати процедури запобігання корупції та дотримуватися принципів доброчесності, адже без цього Україні буде складно отримати допомогу партнерів для відбудови та залучати інвестиції», – зазначив Ярослав Любченко. 

Він нагадав, що виконання Антикорупційної стратегії та Державної антикорупційної програми на 2023-2025 рр., які розроблялися, зокрема, за участі бізнес-асоціацій, допоможе мінімізувати корупційні ризики в пріоритетних сферах життя країни.  

Організатори форуму – Торгово-промислова палата України (ТПП), Програма розвитку ООН в Україні.

Переглянути дискусію можна за посиланням за посиланням.

Посилання скопійовано

Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

База для кінологів, Реєстр забруднених територій та дрони-детектори: Ігор Клименко повідомив пр...

Прочитайте повну статтю

Евакуація під прицілом: правоохоронці евакуювали ще одну родину з прикордоння Сумщини

Прочитайте повну статтю

«З фронту – в чемпіони». Прикордонник Владислав Шатіло

Прочитайте повну статтю

Функціонал електронної черги в сервісних центрах МВС буде суттєво вдосконалено, – Леонід Тимчен...

Прочитайте повну статтю

Окупанти обстріляли 6 населених пунктів Донеччини – одна людина загинула

Прочитайте повну статтю

Реабілітація мистецтвом: поранені бійці відвідали виставку «Війна: зворотна перспектива»

Прочитайте повну статтю

11 січня – Міжнародний день заповідників та національних парків

Прочитайте повну статтю

«Цьогоріч сільськогосподарські землі розміновуватимуть втричі більше піротехніків», – Ігор Клим...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь