НАЗК виявило недостовірні відомості у деклараціях на понад 100 мільйонів гривень завдяки новій швидкій процедурі контролю, що триває до 35 днів


Грудень 28
13:06 2021

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело автоматизований контроль повноти заповнення щодо перших 21 декларацій. З них у 17 деклараціях виявлено ознаки подання недостовірних відомостей на суму, яка передбачає кримінальну відповідальність.

Загалом виявлено недостовірні відомості на суму 107,5 млн гривень.

«Проведений контроль із застосуванням цифрових інструментів щодо перших декларацій показав високу результативність – у 80 відсотків декларацій виявлено ознаки кримінального правопорушення. Але головне – контроль проводиться у стислі терміни. Якщо повна перевірка декларацій триває 4 місяці, то автоматизований контроль – лише місяць. Завдяки цьому за короткий строк ми можемо опрацювати більше декларацій та ефективніше використовувати ресурси НАЗК», – зазначив заступник Голови НАЗК Роман Сухоставець.

Він додав, що такі строки пов’язані з тим, що порушення фактично виявляє комп’ютер, порівнюючи дані у декларації з даними в інших державних реєстрах. Працівникам НАЗК залишається лише верифікувати дані та підготувати відповідні матеріали для правоохоронних органів.

Які порушення виявило НАЗК?

Поміж інших, за результатами автоматизованого контролю повноти заповнення декларацій виявлено такі порушення:

У 17 деклараціях виявлено ознаки злочину за ст. 366-2 Кримінального кодексу України – декларування недостовірної інформації. Відповідні матеріали НАЗК передасть до Національної поліції України для подальшого розслідування.

Водночас у чотирьох деклараціях НАЗК встановило недостовірні відомості на суму до 100 прожиткових мінімумів, яка не тягне за собою адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Нагадаємо, що всі результати перевірки та контролю декларацій розміщені на нашому вебсайті у розділі «Моніторинг діяльності НАЗК».

Довідково: процедура проведення контролю щодо повноти заповнення декларацій визначена спеціальним Порядком, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України.

Під час проведення такого контролю НАЗК, зокрема, використовує державні реєстри, бази даних, реєстри іноземних держав, судові рішення, які набрали законної сили, а також інші джерела, що можуть містити інформацію, яка має відображатись у декларації.

Посилання скопійовано

Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ігор Клименко про пріоритети на 2025 рік - продовження цифровізації, посилення розмінування, ро...

Прочитайте повну статтю

Напередодні Водохреща нагадуємо про безпеку на водоймах

Прочитайте повну статтю

Сумщина. Внаслідок удару травмовано десятеро людей, з них двоє дітей

Прочитайте повну статтю

Інформація про штрафи за відсутність «страховки» в автоматичному режимі не відповідає дійсності...

Прочитайте повну статтю

«Їдемо, щоб врятуватися від смерті»: поліцейський офіцер громади евакуював двох жительок Степно...

Прочитайте повну статтю

Армія рф здійснила авіаудари двома бомбами по житловій багатоповерхівці на Сумщині - є поранені

Прочитайте повну статтю

Спецпроєкт "2024: Плани. Дії. Результати" – Будуємо суспільство без бар’єрів

Прочитайте повну статтю

Інформація про штрафи за відсутність «страховки» в автоматичному режимі не відповідає дійсності

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь