Необхідно наблизити національну практику проведення дисциплінарних проваджень до практики і принципів належного урядування ЄС та досвіду міжнародних організацій, — Олександр Корнієнко взяв участь у відповідній експертній дискусії


Листопад 27
15:00 2024

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у експертній дискусії на тему «Дисциплінарна процедура і звільнення на державній службі», організованої Центром політико-правових реформ за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління».

Серед запрошених гостей заходу були народні депутати України, керівництво Апарату Верховної Ради України, Офісу Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, політики, судді, адвокати, а також представники інститутів громадянського суспільства, профспілок та міжнародних програм у сфері належного урядування.

Учасники заходу обговорили практику застосування дисциплінарних стягнень та звільнень державних службовців в Україні, які працюю, зокрема, в Парламенті та Уряді. Окремо йшлося про порядок роботи дисциплінарних комісій, що розглядають справи, а також про захист прав осіб, які притягаються до дисциплінарної відповідальності або звільняються.

Завдання держави — запобігти порушенням, які можуть виникати під час припинення державної служби. Зазначалося про необхідність наблизити національну практику проведення дисциплінарних проваджень до практики і принципів належного урядування Європейського Союзу та досвіду міжнародних організацій. Тож, серед питань, які обговорювалися, було також і питання можливих змін до законодавства про державну службу, які б убезпечили від необґрунтованого звільнення на державній службі.

«Говоримо відверто — дисциплінарна система недосконала і є багато слабких місць в самій процедурі та законодавстві. Вважаю, що маємо віднайти баланс між такими аспектами: захистом прав держслужбовця будь-якої категорії та рівня, ефективна та зрозуміла процедура», — зазначив Перший віцеспікер Олександр Корнієнко.

Як член Комісії з питань вищого корпусу державної служби Олександр Корнієнко відзначив, що подібні діалоги важливі. «Маємо рухатися до розв’язання наявних питань й викликів. В рамках здійснення кроків реформи державної служби, які нас чекають, наприклад, повернення конкурсів, система реформи оплати праці, доведення до досконалого стану системи управління людськими ресурсами, потрібно не забути про питання дисциплінарної процедури», — констатував він.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Земля без загроз: для безпеки на полях Харківщини працюють сапери ДСНС

Прочитайте повну статтю

Катерина Павліченко: Ми надаємо повний комплекс допомоги працівникам МВС: соціально-психологічн...

Прочитайте повну статтю

Знижки чи пастка? Як уникнути шахраїв під час Чорної пʼятниці

Прочитайте повну статтю

Дослідження науковців Держрибагентства впливу судноплавства та діяльності портів на екосистеми...

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради п...

Прочитайте повну статтю

Представниця УДМС Сумщини взяла участь у презентації Спеціальної доповіді Омбудсмана

Прочитайте повну статтю

Безраб’єрність в дії: У Кіцмані оформили закордонний паспорт відвідувачці поважного віку

Прочитайте повну статтю

У ЦНАПі Ванчиковецької ОТГ перші відвідувачі отримали паспорти

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь