Незадекларований мільйон та покупка квартири без відповідних доходів: НАЗК отримало результати нових моніторингів
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело моніторинг способу життя депутата з Боярки та чиновника друкарського цеху Банкнотно-монетного двору Національного банку України.
За результатами моніторингу було виявлено недостовірні відомості в декларації та необгрунтовані активи. Висновки моніторингів НАЗК передало до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та Національної поліції України (Нацпол).
Що знайшло НАЗК?
Депутат Боярської міської ради не вказав у декларації за 2020 рік інформацію про паркомісце дружини вартістю 480 тис. грн та дохід від підприємницької діяльності в розмірі майже 1 млн грн.
Матеріали моніторингу НАЗК надіслало до Нацполу для вирішення питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, організації проведення досудового розслідування та притягнення до кримінальної відповідальності.
Заступник начальника друкарського цеху Банкнотно-монетного двору Національного банку України придбав квартиру в Києві за майже 2,3 млн грн.
Водночас станом на кінець 2019 року в нього на банківському рахунку було 13 тис. грн, а в членів його сім’ї (батька й матері) грошові активи не було зазначені взагалі.
Відповідно до інформації Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України, сума доходу чиновника та членів його сім’ї у вигляді зарплатні, додаткового блага, доходу від продажу нерухомого майна, пенсії, з урахуванням податків та прожиткового мінімуму для трьох осіб, за січень — липень 2020 року (на момент здійснення купівлі квартири) становила 465 тис. грн.
Тобто різниця між вартістю придбаного нерухомого майна та законними доходами всієї сім’ї декларанта складає 1,8 млн грн.
Чиновник пояснив, що гроші на придбання квартири йому подарували батьки (2,3 млн грн), але в поданих ним деклараціях за 2019 та 2020 роки не було зазначено ні грошові активи батьків, ні будь-які доходи у вигляді подарунка.
НАЗК направило матеріали до САП для вирішення питання щодо звернення до суду з позовом про визнання активу необґрунтованим та його стягнення в дохід держави