Сенсація

Нова редакція Закону України «Про лікарські засоби»: консультації тривають


Жовтень 11
15:12 2023

10 жовтня 2023 року відбулось засідання Робочої групи для спільного напрацювання заходів для повного приведення законодавства України у відповідність із acquis ЄС в сфері охорони здоров’я (далі – Робоча група)*.

В засіданні Робочої групи від Держлікслужби взяли участь Володимир Короленко, заступник Голови, та Олексій Дяченко, начальник Відділу правового забезпечення. На обговорення були винесені євроінтеграційні аспекти створення органу державного контролю (ОДК) – центрального органу виконавчої влади із спеціальним статусом, що реалізує державну політику у сфері створення, допуску на ринок, контролю якості, безпеки та ефективності лікарських засобів, згідно Закону України «Про лікарські засоби» від 28.07.2022 № 2469-IX (далі – Закон).

В ході засідання Робочої групи було запропоновано законодавчо визначити конкретні терміни дії деяких положень Закону: щодо запровадження 2D-кодування лікарських засобів та врегулювання строків видачі ліцензій та сертифікатів на фармацевтичному ринку.

Значна увага була приділена дорожній карті, підходам та принципам створення ОДК. Так, дискусійним залишається питання визначення державного органу, на базі якого може бути створено ОДК.

До наступного засідання Робочої групи учасникам зустрічі було запропоновано узгодити свої позиції щодо питань, які обговорювались, зокрема, щодо термінів набуття чинності деяких положень Закону.

* Робочу групу створено на базі Підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу (acquis ЄС), виконання міжнародних правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії