Нові можливості системи е-Ветеран: Юлія Лапутіна обговорила з представниками ОБСЄ розвиток електронних сервісів для ветеранів


Листопад 12
19:00 2021

Учасники бойових дій і члени їхніх родин зможуть подавати заявки на отримання лікування, реабілітації та інших державних послуг онлайн.

Про це повідомили під час внутрішньої презентації оновлення системи інформаційних сервісів «е-Ветеран», яку провело Міністерство у справах ветеранів України. Участь взяла міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна, фахівці Директорату цифровізації міністерства, національний керівник програм Координатора Проєктів ОБСЄ в Україні Лілія Грудко і національний менеджер програм “Безпека людини” Координатора Проєктів ОБСЄ в Україні Сергій Гриненко.

Під час презентації команда Мінветеранів, яка активно працює над цифровізацією ветеранських сервісів, представила нові можливості системи. «е-Ветеран» дасть змогу в режимі онлайн подати запит на отримання послуг із санаторно-курортного лікування, психологічної реабілітації, професійної адаптації. Учасники бойових дій і члени їхніх родин також зможуть додати до запиту свої документи, відслідковувати його статус через встановлений трекер, залишити відгук або подати скаргу. Тож користувачі обиратимуть відповідний заклад зі списку, попередньо ознайомившись із відгуками про нього.

Важливий елемент оновлення: організації-надавачі послуг також стають повноцінними користувачами системи. Представник надавача послуг зможе авторизуватися в системі за електронним підписом, подати заявку на додання організації до каталогу, отримувати повідомлення про отримання запиту.

У системі буде можливість верифікувати особу, яка є ветераном, за допомогою обміну даними з Єдиним державним реєстром ветеранів війни. Реєстр повноцінно запрацює до кінця поточного року і стане основою для зручних цифрових ветеранських послуг.

Найближчим часом вони будуть доступні за посиланням sis.mva.gov.ua, де з лютого працює інформаційно-довідкова система. Окрім цього, наразі проводиться тестування мобільного додатку «е-Ветеран», за допомогою якого Захисники і члени їхніх родин будуть отримувати послуги через смартфон у зручному форматі.

«Це результат великого масиву роботи наших фахівців. Цифрові ветеранські сервіси будуть прозорими, зрозумілими, зручними і, головне, людиноцентричними. Саме таким має бути процес отримання ветеранами державних послуг», - зазначила Юлія Лапутіна.

Національний керівник програм Координатора Проєктів ОБСЄ в Україні Лілія Грудко зазначила, що система «е-Ветеран», розроблена Міністерством за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні, значно спростить процедуру замовлення і суттєво прискорить процес надання належних послуг українським захисникам та захисницям.

«Користуючись нагодою, хочу ще раз подякувати Міністерству у справах ветеранів України за ефективну та конструктивну співпрацю. А також запевнити, що Координатор проектів ОБСЄ в Україні готовий продовжувати співпрацю з Міністерством для надання підтримки та допомоги як на національному, так і на регіональному рівнях», - сказала Лілія Грудко.

Нагадуємо, що одним зі стратегічних кроків Міністерства у справах ветеранів України є цифровізація ветеранських сервісів. Мета – забезпечити швидке, зручне та безбар'єрне отримання гарантованих державою послуг і пільг учасниками бойових дій, членами їхніх сімей і родинами загиблих.

Раніше Мінветеранів повідомляло, що Юлія Лапутіна на засіданні Ради безбарєрності презентувала проект G2VEI - онлайн-платформу підтримки ветеранських підприємницьких ініціатив, яка призначена для збільшення самозайнятості ветеранів, розбудови ветеранського бізнес-нетворкінгу та інформаційної державної сервісної підтримки.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь