Один день з історії незалежного органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки України
03 лютого 1992 року, з метою встановлення ефективної системи державного регулювання й контролю за ядерною і радіаційною безпекою, Державний комітет УРСР по нагляду за безпечним веденням робіт в атомній енергетиці був перетворений у Державний комітет України з ядерної та радіаційної безпеки, та визначено урядом завдання органу.
На сьогодні коло завдань регулюючого органу набагато розширилось, зокрема, це формування та реалізація державної політики у сфері безпеки використання ядерної енергії. Державні інспектори щодня забезпечують державне регулювання безпеки використання ядерної енергії.
А від імені України Держатомрегулювання є компетентним органом з фізичного захисту ядерного матеріалу та ядерних установок відповідно до Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу та ядерних установок; з питань безпечного перевезення радіоактивних матеріалів - відповідно до правил ядерної та радіаційної безпеки при перевезенні радіоактивних матеріалів; з питань аварійного оповіщення та інформування - згідно з Конвенцією про оперативне оповіщення про ядерні аварії, виконання Угоди між Україною та МАГАТЕ про застосування гарантій тощо.
Колектив Держатомрегулювання продовжує багаторічну реалізацію важливих безпекових функцій по всій території нашої країни, та робить усе можливе для належного і ефективного регулювання ядерної та радіаційної безпеки в Україні.
Слова вдячності усім колегам, хто брав участь у становленні регулюючого органу та, хто згодом приєднався до його розвитку!
Бажаю наснаги рухатись вперед до нових звершень!
Історія створення незалежного органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки України https://bit.ly/3saXni1
Виконуючий обов’язки Голови –
Головного державного інспектора
з ядерної та радіаційної безпеки України Олег КОРІКОВ