Одна цистерна води на все місто – якщо їй пощастить доїхати. Реалії прифронтової Луганщини


Травень 03
20:49 2022

В одній із квартир боєприпас, на щастя, не розірвався. Його знешкодили піротехніки. З-під завалів витягли три людини… Такі події щодобипротягом останніх двох з половиною місяців переживають жителі прифронтових населених пунктів Луганщини. Область тримається на межі можливостей.

Станом на 3 травня

ЛУГАНЩИНА

Упродовж минулої доби росіяни 25 разів відкривали огонь по житлових масивах області. Найбільше – по Сєвєродонецьку, Рубіжному, Попасній, Гірській громаді. Сьогодні – по Врубівці, Оріховому, Золотому та Гірському.

Централізоване водопостачання у всіх населених пунктах відсутнє через руйнування насосних станцій, колекторів та знеструмлення інфраструктурних об’єктів. Питну воду доставляють гуманітарні штаби і ДСНС. Або запускають свердловину при наявності палива і електрогенератора. Минулої доби, наприклад, рятувальники розвезли по домівках, бомбосховищах і підвалах 20 тонн води. Найбільш кричуща ситуація в Сєвєродонецьку. Там залишилася справною лише одна цистерна, яка без перерви курсує містом.

Не краща ситуація і з електро- та газопостачанням. Наразі в області знеструмлені 42 населених пункти – 29 повністю та 13 частково. Це загалом 99,3 тис. споживачів. Без блакитного палива – вся область, окрім шести населених пунктів, всього 45,3 тис. абонентів.

Порахувати зруйновані будинки та інфраструктуру неможливо. За останню добу загарбники пошкодили 5 будинків уСєвєродонецьку, у Гірській громаді – щонайменше 12, в Оріховому – 10, в Золотому – 2. Однак точна кількість невідома: російські загарбникиштурмують населені пункти цілодобово.

Яскравий штрих. Для того, щоб зберегти історію регіону та його жителів, обласна військова адміністрація прийняла рішення евакуювати майже всі документи Національного архівного фонду Луганщини. Врятовані всі метричні книги, сповідні відомості, книги актів державної реєстрації цивільного стану тощо.

До їх порятунку було докладено чимало зусиль та ресурсів, залучалися військові, поліція, волонтери. Евакуація відбувалась в дуже складних умовах під щільними обстрілами.

Звертаємо вашу увагу, що в публікації використані дані з офіційної Фейсбук-сторінки Луганської ОДА та з офіційного Телеграм-каналу керівника Луганської обласної військової адміністрації. Оскільки бойові дії на території області тривають, навести повну і точну статистику щодо ситуації на непідконтрольних територіях наразі неможливо.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розпочато бета-тестування нового функціоналу еРиба

Прочитайте повну статтю

Важливий крок для розвитку рибної галузі: Верховна Рада підтримала законопроект про залучення і...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України підтримала законодавчі ініціативи щодо забезпечення простежуваності водни...

Прочитайте повну статтю

Заступник Глави МВС Василь Тетеря провів координаційну нараду на Херсонщині

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп'ятий: "Формування державної політики у сфері безпеки дорожнього руху - незмінний пр...

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо до вступу в ліцеї безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання сис...

Прочитайте повну статтю

У Львові правоохоронці викрили двох братів, які створювали для продажу фішингові сайти

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження 35 млн гривень до держбюджету від управління арештованими заправка...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь