Однією з ключових перемог на сьогодні є створення антикорупційної інфраструктури, — Олександр Корнієнко взяв участь у Форумі «Міжнародний день боротьби з корупцією. Від Євромайдану до Євроінтеграції»
Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у Форумі «Міжнародний день боротьби з корупцією. Від Євромайдану до Євроінтеграції», виступивши під час панельної дискусії на тему: «Антикорупційні реформи та антикорупційний мейнстримінг в дії: Об'єднання зусиль для досягнення результату».
За словами Першого віцеспікера, відсутність 10 років тому антикорупційної політики в державі стала однією з причин Революції Гідності. «Тоді з корупцією не боролися, її очолювали. У 2014 році не існувало ні НАБУ, ні НАЗК, ні САП. Після Майдану країна ухвалила фундаментальне рішення — будувати нове суспільство. І останні десять років цим займаємося разом з українцями, громадськими організаціями, партнерами», — зазначив Олександр Корнієнко.
За його словами, однією з ключових перемог на сьогодні є створення антикорупційної інфраструктури. «Парламент це робив та ухвалював необхідні законопроєкти. Бачимо, що інституції функціонують та дієві, мають гарантії незалежності та розвитку», — наголосив Перший заступник Голови Верховної Ради України.
За словами Олександра Корнієнка, ще до початку повномасштабного вторгнення Український Парламент прийняв антикорупційну стратегію, що стала антикорупційною програмою Уряду. «Головний сенс документа в тому, що цей напрям роботи стосується не лише кількох органів влади, а всієї країни. Інтеграція таких практик має бути повсюдно, не тільки в державній сфері, а й, зокрема, в бізнесі, суспільних відносинах, судовій владі», — сказав Олександр Корнієнко.
Учасники Форуму обговорили державну антикорупційну політику, як складову євроінтеграційного шляху України, відзначивши, зокрема, підвищення прозорості в управління державними коштами. Зазначалося, що у боротьбі з корупцією в країні вагому роль відіграє діджиталізація процесів. «У планах — «Дія» для держслужбовців, так званий «дія-офіс», який допоможе позбутися такого ганебного явища, як торгівля довідками, підписами, коли щось затримується або не допускається через те, що хтось користується владним механізмом. Також будемо розширювати перелік цифровізованих послуг», — повідомив Перший віцеспікер.
Також, за словами Олександра Корнієнка, держава планує запровадити прозорий контроль за державними закупівлями, розподілом та використанням коштів партнерів та платників податків.
У рамках заходу повідомлялося, що Україна ініціювала реформи для сприяння доброчесності, зокрема, в державному секторі, запровадивши конкурсний відбір на керівні посади в державних установах країни. Продовжуються реформи, що сприяють вступу України до Європейського Союзу, актуалізується антикорупційна політика в усіх секторах та на всіх рівнях урядування.
Вже цього тижня відбудеться засідання Робочої групи щодо боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях Організації економічного співробітництва та розвитку. «Україна ухвалила потрібні рішення для набуття членства в ній. Безпосередня участь в Робочій групі — суттєвий крок для вступу в саму Організацію», — повідомив Олександр Корнієнко, додавши, що відповідний порядок денний державної роботи – великий, перед владою стоїть низка завдань, «які виконуються, робиться все необхідне для прозорості, чесності та ефективності».