Олександр Корнієнко: Ми воюємо за демократію, безпеку, за можливості для всієї Європи


Травень 17
22:00 2022

Перший заступник Голови Верховної Ради України, співголова Міжпарламентської ради Україна-НАТО (UNIC) Олександр Корнієнко взяв участь у позачерговому засіданні цієї організації, яке відбулося сьогодні у Львові.

Це перше позачергове засідання UNIC, яке з безпекових умов довго відкладалося, водночас є і дуже важливим напередодні весняної сесії Парламентської Асамблеї НАТО, яка незабаром відбудеться у Вільнюсі.

«Ми проговорили той порядок денний, який будемо разом з усіма нашими колегами опрацьовувати на цій Асамблеї.

Це питання всебічної підтримки Україні та її  збільшення. Це важливі питання впливу війни на країни НАТО і на світові процеси, продовольча та енергетична безпека. Також у фокусі роботи будуть питання військового, військово-технічного співробітництва з країнами НАТО та подальшої інтеграції ЗСУ до параметрів країн НАТО», —  розповів Олександр Корнієнко та подякував всім партнерам, кожній країні за  військову та гуманітарну підтримку та, особливо, за підтримку  українських біженців.

Водночас, він наголосив, що перемога у цій війні можлива тільки завдяки солідарності та згуртованості всього світу і перемогти путіна можна тільки спільними зусиллями.

«Це є спільне розуміння, впевненість. Україна воює не просто за свою землю, за своє життя. Ми воюємо за демократію, безпеку, за можливості для всієї Європи», — підкреслив Перший віцеспікер українського Парламенту.

У свою чергу, співголова міжпарламентської ради Україна-НАТО, депутат польського Парламенту Міхал Щерба зазначив, що на зустрічі присутні представники 13 делегацій від країн-членів НАТО, які приїхали, щоб висловити солідарність і підтримку Україні та демократичним шляхом обраному Президенту України.

«Ми відзначили хоробрість,  рішучість, з якою український народ бореться проти агресії росії. Наші парламенти відіграли надзвичайно важливу роль у мобілізації підтримки Україні. Перш за все, ми вважаємо, що наші держави повинні продовжувати надавати військову допомогу Україні та ділитися розвідувальними даними. Ми повинні продовжувати й надалі тиснути на росію, щоб вона вивела свої війська з України та припинила цю війну», — підкреслив Міхал Щерба та додав, що світ має ізолювати росію в політичному та економічному плані, а це передбачає санкції щодо газу, нафти, енергоносіїв.

Також Перший заступник Голови Верховної Ради України повідомив про плани роботи української делегації на весняній сесії ПА НАТО у Вільнюсі і висловив сподівання, що на ці зустрічі буде прийнята відповідна Декларація щодо підтримки України.

Довідково: Парламентський контроль за реалізацією стратегії євроатлантичної інтеграції здійснюється Верховною Радою України як самостійно, так і спільно з ПА НАТО. На двосторонньому рівні такий контроль забезпечувався створеною в листопаді 2000 року, відповідно до положень Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО, Спільною моніторинговою групою ВРУ і ПА НАТО. У березні 2003 р. ця група була реорганізована у Міжпарламентську раду Україна-НАТО. Основним завданням Ради є парламентське сприяння належному виконанню річних національних програм, а також аналіз їх імплементації. Засідання Міжпарламентської ради проводяться двічі на рік по черзі в Брюсселі та в Україні.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Як фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку (крім е-резидента) відмовитись від за...

Прочитайте повну статтю

Визначення походження дитини

Прочитайте повну статтю

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відзначив бійців бригади «Хартія»

Прочитайте повну статтю

Оголошено конкурс психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей...

Прочитайте повну статтю

Під постійними обстрілами: рятувальники евакуаційної групи «Фенікс» вивезли з прифронтового сел...

Прочитайте повну статтю

Двоє людей загинули: поліція документує наслідки чергових російських атак Херсонщини

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко розповів про чергові результати демілітаризації ворожої армії від бійців Націонал...

Прочитайте повну статтю

Кількість постраждалих внаслідок ворожого обстрілу Полтави збільшилась до 22 людей

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь