Олександр Корнієнко під час візиту до Естонської Республіки відвідав Брифінг-Центр «е-Естонія»


Травень 15
16:01 2022

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час візиту до Естонської Республіки відвідав Брифінг-Центр «е-Естонія» (e-Estonia Briefing Centre).

У центрі українським гостям презентували систему електронного врядування, в якому Естонія стала свого часу новатором.

Естонські експерти розповіли про процес поступової модернізації наявних інформаційних систем та створення нових сервісів для владних структур, громадян, бізнесу Естонії та інших країн.

Зокрема, учасники зустрічі обговорили функціонування Системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта», основу якої становить удосконалена естонська платформа обміну даними X-ROAD, яка є фундаментом естонського цифрового суспільства.

Олександр Корнієнко під час зустрічі зауважив, що естонська інформаційна система побудована на принципі «споживач — головний», що потрібно взяти до уваги й Україні у створенні механізмів взаємодії влади та людини.

«У нас десять років робилися окремі реєстри послуг у всій країні у різних сферах — від Уряду до місцевої влади. Сьогодні нам потрібно уніфікувати всі дані, щоби зменшити паперовий обсяг інформації та спростити доступ громадян до реєстрів, а держави — до надання ефективних і дієвих послуг. І тут Парламент також має відіграти свою роль у створенні або поліпшенні відповідних законодавчих механізмів та інструментів», — зазначив Перший віцеспікер українського Парламенту. 

Він зауважив, що для обох країн дуже важливим є обмін досвідом у цій сфері. «Чого треба в Естонії повчитися — це, звичайно, послідовності, step by step, і сміливим експериментам, на що потрібна політична воля. Ми можемо тут співпрацювати, обмінюватися досвідом, демонструвати певні рішення. Наприклад, взаємодії наших парламентів у питанні синхронізації законодавств двох країн для ефективної співпраці бізнесів та життя громадян, особливо українських біженців, яких сьогодні прихистила Естонія».

Також у зустрічі взяли участь представники української делегації — народні депутати України: керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Естонською Республікою Арсеній Пушкаренко, Максим Перебийніс та Артем Кунаєв.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Чемпіонат України з ловлі хижої риби спінінгом з човна: захоплюючі змагання та вражаючі результ...

Прочитайте повну статтю

На Волині експосадовця управління ДАБІ засуджено до 5 років позбавлення волі за хабарництво

Прочитайте повну статтю

Воєнні злочини росії та втрати українського спорту – Олексій Хоменко розповів про притягнення п...

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження чергового траншу у 77 млн грн до державного бюджету від управителя...

Прочитайте повну статтю

Працівники АРМА отримали відомчі відзнаки до Дня державного службовця України

Прочитайте повну статтю

Україна підписала Угоду з ЄС щодо залучення 27 млрд євро в рамках Ukraine Facility протягом 202...

Прочитайте повну статтю

Заборонено діяльність політичної партії «НАШ КРАЙ»

Прочитайте повну статтю

Уряд Німеччини передав 41 вантажівку для Державної прикордонної служби

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь