Олександр Олійник: Україна працює над імплементацією реформ у судовій сфері


Вересень 17
18:15 2024

Директор Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України Олександр Олійник взяв участь в обговоренні блоку «Судова влада» двосторонньої сесії Україна-ЄС, що проходить у Брюсселі (Королівство Бельгія).

У своєму виступі Олександр Олійник торкнувся таких питань, як адвокатура, виконання рішень національних судів та ЄСПЛ, а також альтернативне вирішення спорів.

Зокрема, мова йшла про поточний стан адвокатури в Україні та подолання існуючих корупційних ризиків. Так, за словами Олександра Олійника недосконалими на сьогодні є процес формування адвокатури загальними зборами адвокатів та надання доступу до професії через нецифровізоване та нецентралізоване проведення іспитів. Також сумніви викликає процедура прийняття рішень кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури.

Для вирішення цих та інших проблемних питань Офісом Президента України розробляється Стратегія розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на період до 2029 року, в якій пропонується:

Також Олександр Олійник доповів про проблеми у виконавчому провадженні та заходи щодо їх усунення. Зокрема, мова йшла про цифровізацію сфери; запуск Єдиного державного реєстру виконавчих документів; вдосконалення Автоматизованої системи виконавчого провадження; залучення міжнародної експертної підтримки для допомоги у скасуванні мораторіїв (ЄБРР); розробку Соціального кодексу України.

«В контексті майбутніх реформ, - відзначив Олександр, - є два важливі напрями: цифровізація виконавчого провадження та реалізація Національної стратегії розв’язання проблеми невиконання рішень судів, боржниками за якими є державний орган або державне підприємство, установа, організація, на період до 2025 року».

Він підкреслив, що учасниками Міжвідомчої робочої групи з реалізації Національної стратегії у липні 2024 року було констатовано, що строк вирішення проблеми слід продовжити до 2026 року включно і це має включати систему заходів, що нерозривно пов’язані: «заморозку» - заборону на запровадження нових соціальних пільг (гарантій) без належного фінансування; погашення поточного боргу - шляхом скасування мораторіїв і встановлення ефективного судового контролю в поєднанні з можливістю зміни способу виконання рішення суду; недопущення боргів у майбутньому через зміну соціальної політики держави.

Крім того, необхідні заходи заплановані у сфері альтернативних способів вирішення спорів. Наразі Офісом Президента України розробляється Стратегія розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на період до 2029 року, в якій закладені заходи, спрямовані на подальший розвиток альтернативних способів вирішення спору, зокрема, медіації та арбітражу.

Як зазначив Олександр Олійник, у цій сфері заплановане:

Деталізований перелік завдань, заходів та строків їх виконання передбачатиме План дій щодо реалізації положень Стратегії.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Кілійське МУВГ успішно завершило поливний сезон

Прочитайте повну статтю

Відбулося 9-те засідання Підкомітету з питань юстиції, свободи та безпеки Комітету асоціації мі...

Прочитайте повну статтю

Кабмін спростив процедуру видачі документів про державну реєстрацію народження за програмою «єМ...

Прочитайте повну статтю

Понад 200 000 транспортних засобів українці переоформили у застосунку Дія

Прочитайте повну статтю

Херсонщина: через ворожу атаку одна людина загинула та п’ять поранено

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва та СБУ затримали чоловіка, який за вказівкою ворожих спецслужб намагався підірват...

Прочитайте повну статтю

Кількість правопорушень з використанням вогнепальної зброї, вибухових речовин та боєприпасів на...

Прочитайте повну статтю

По Україні розгорнуто пункти незламності

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь