Олексій Леонов: Завдяки консолідації та концентрації на внутрішньому ресурсі ми отримуємо стабільну фінансову допомогу від партнерів


Січень 08
15:00 2025

Українська влада на всіх рівнях консолідувала зусилля, щоб забезпечити фінансову стабільність і минулого року, і в 2025-му. Ухвалюється все необхідне законодавство, впроваджуються реформи, зокрема у податковій сфері та на митниці, при цьому значний акцент робиться на цифровізації.

Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Леонов.

«Важливий крок у посиленні власної спроможності Україна зробила під час розробки та ухвалення бюджету на 2025 рік, де ми показали готовність діяти попри всі несприятливі умови. Дефіцит держбюджету було скорочено на 4,7%, державний борг відносно ВВП зменшено на 3,5%, і це бачать наші партнери. Схвальні відгуки від наших партнерів отримала Національна стратегія доходів України до 2030 року. Цей документ демонструє наміри України збільшувати доходи бюджету на стійкій основі. Для мене цей документ найперше стосується реформи митниці та податкової служби. Верховна Рада вже проголосувала закони про реформування та перезавантаження митниці», - зазначив політик.

За його словами, очікується, що оновлена митниця зможе збільшити надходження від 80 до 120 млрд грн на рік.

Народний депутат наголосив, що вже розроблений законопроєкт про реформу податкової служби. Значна увага при цьому приділена цифровізації процесів.

«Упродовж усього 2024 року гривня була стабільна, пенсії та державна допомога виплачувалися вчасно і в повному обсязі, а золотовалютні резерви України на 1 грудня склали майже 40 млрд доларів. Міжнародна фінансова співпраця минулого року теж була успішною. Значною мірою цього вдалося досягти і завдяки діям Президента Володимира Зеленського та його команди, яка працювала на міжнародній арені, і завдяки Верховній Раді, що швидко приймала всі реформи, про які говорили партнери», - підкреслив парламентарій.

Він також нагадав, що за підсумками 2024 року Україна отримала бюджетну підтримку від 11 партнерів. Загальна сума допомоги склала майже 41 млрд дол. Найбільше нам допомогли ЄС (17,3 млрд дол.), США (8,3 млрд дол.), МВФ (майже 5,3 млрд дол.), Японія (4,4 млрд дол.), Канада (1,8 млрд дол.).

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Запоріжжя. Станом на зараз відомо про 13 загиблих та 32 поранених (кількість може змінюватися)

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця має намір виплатити купони за єврооблігаціями, що припадають на січень 2025 року

Прочитайте повну статтю

Верховною Радою України у 2024 році прийнято 5 Законів та 5 Постанов за поданням Комітету з пит...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Понад 2 тисячі квадратних кілометрів розмінували піротехніки ДСНС та вибухотехні...

Прочитайте повну статтю

Володимир Зеленський: росіяни завдали удару авіабомбами по Запоріжжю. Свідомий удар по місту.

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: "У Запоріжжі триває аварійно-рятувальна операція на місці ворожих авіаударів - п...

Прочитайте повну статтю

Внесок адвоката 2025: як платити

Прочитайте повну статтю

Київ: попит на адміністративні послуги міграційної служби зростає

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь