Олена Дума на міжнародній конференції в Польщі: Україна має намір повернути усі незаконно виведені за кордон активи


Грудень 09
21:03 2024

З нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією, Голова АРМА виступила на міжнародній конференції «Декларування активів - уніфікація, діджиталізація, контроль», організованій Центральним антикорупційним бюро Республіки Польща. 

Конференція зібрала представників антикорупційних та правоохоронних органів з багатьох країн Європейського союзу: Польщі, Литви, Латвії, Естонії,  Угорщини, Румунії та інших. Протягом двох днів фахівці з різних держав обмінюватимуться досвідом та кращими практиками, створюючи нові можливості для взаємодії.   

«Антикорупційна інфраструктура України працює на міжнародному рівні для повернення незаконно виведених активів. Проблема глобальної корупції потребує єдності серед усіх антикорупційних та правоохоронних органів світу. АРМА активно розвиває міжнародну співпрацю, синхронізуючи свої дії з партнерами. Лише в цьому році було підписано 6 міжнародних міжвідомчих угод з іноземними колегами з різних країн. Ми співпрацюємо з 88 країнами та 54 міжнародними інституціями в рамках розшуку та повернення активів. Впевнена, що ця конференція, у такий знаковий день, зможе ще більше нас усіх обʼєднати та побудувати нові ефективні механізми співпраці», — зазначила у своєму виступі Олена Дума. 

Вона додала, що серед партнерів АРМА: Міжвідомча мережа з управління активами Балканського регіону (BAMIN), Cекретаріат Камденської міжвідомчої мережі з питань повернення активів (CARIN), мережева платформа Європолу SIENA, INTERPOL, EUROPOL та багато інших.

Ключовим акцентом виступу Олени Думи стала взаємодія українських антикорупційних органів. Так, Голова Нацагентства розповіла міжнародним партнерам про посилення співпраці з Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК). Зокрема, йшлося про розроблений спільний механізм (порядок) взаємодії у виявленні необґрунтованих активів суб'єктів декларування за кордоном. Також, Олена Дума розповіла про новий порядок взаємодії між відомствами, який визначає механізм надання НАЗК доступу АРМА до Реєстру декларацій. 

«Лише за 4 місяці такої взаємодії ми розшукали активів посадовців на загальну суму понад 4 мільйони доларів США. Це розкішні будинки та квартири, дороговартісні автомобілі та гроші. Для повернення таких активів Нацагентство ще у липні 2023 року розробило та затвердило Порядок реалізації арештованих активів за кордоном», — акцентувала Голова АРМА, додавши, що зараз АРМА очікує на арешт таких активів та передачу в управління. Важливим елементом в цьому процесі є направлення в межах міжнародно-правової допомоги запиту Офісу генерального прокурора про легалізацію такого рішення суду за кордоном.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Секрети зимової риболовлі або як пробудити апетит у найвибагливішої риби

Прочитайте повну статтю

Харківський рибоохоронний патруль поглиблює співпрацю з науковцями

Прочитайте повну статтю

Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в ТУ ССО

Прочитайте повну статтю

АРМА здійснило огляд арештованих російських підприємств у Чернігові: Оголошено конкурси на оцін...

Прочитайте повну статтю

АРМА та БЕБ у протидії нелегальним АЗС: результати міжвідомчої наради

Прочитайте повну статтю

З 2022 року позичальники банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів, погасили понад 1...

Прочитайте повну статтю

Комітет з питань економічного розвитку: ДП "Ліси України" підбили підсумки роботи за рік

Прочитайте повну статтю

Затверджено звіт Рахункової палати щодо результатів ініційованої АРМА комплексної перевірки Нац...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь