Олена Мошенець: "Потужність української армії - запорука безпеки Європи"


Жовтень 05
18:15 2023

«П'ятсот вісімдесят дев'ятий день Україна протистоїть російському агресору, захищає принципи міжнародного права та робить усе, щоб ця війна стала останньою в Європі й у світі.

Ще рік тому у рейтингу найпотужніших армій світу, за версією Global Fire Power (GFP), Україна посідала 22 позицію, а сьогодні українська армія займає 15-те місце, випередивши навіть армії Ізраїлю, Польщі та Німеччини.

Збройні Сили України вийшли на якісно новий рівень, завдяки своїй самовідданості, прагненню до свободи, стійкості, а також фінансовій та матеріальній підтримці міжнародних партнерів й ефективному впровадженню стандартів НАТО.

Сьогодні українські військові успішно проходять навчання за кордоном у рамках Місії ЄС з військової допомоги на підтримку України (EUMAM Ukraine): за словами Високого представника ЄС Жозепа Борреля, вже понад 27 тисяч українських військових пройшли навчання в рамках тренувальної місії ЄС. Він зазначив також, що Євросоюз зможе навчити 40 тисяч українських військовослужбовців замість 30 тисяч, як планувалося раніше.

Весною 2024 року НАТО планує провести найбільші спільні командні навчання з часів холодної війни. Планується, що понад 40 тисяч військовослужбовців відпрацьовуватимуть сценарій відбиття російської агресії проти одного з членів Альянсу.

Як пише про це Financial Times, із посиланням на представників НАТО, навчання будуть називатися «Стійкий захисник», їх мета - моделювання потенційних маневрів проти противника, створеного на зразок коаліції на чолі з росією.

За словами представників НАТО, ці навчання також розглядаються як ключова частина демонстрації москві того, що Альянс готовий до боротьби.

Вдячна нашим союзникам за потужну підтримку України у справі захисту наших дітей, сімей, нашої країни, Європи, свободи й демократії у всьому світі.

Ми усі відповідаємо за майбутнє наших нащадків та їх право бути вільними. Тому не маємо права зійти зі шляху єдності, взаємопідтримки та взаємодопомоги, адже саме такий шлях веде до Перемоги.», - зазначає Заступник голови Комітету з питань антикорупційної політики О.Мошенець.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю