Оновлено вимоги до платоспроможності та системи управління кредитних спілок


Лютий 12
12:12 2024

Національний банк України оновив деякі вимоги до кредитних спілок, зокрема стосовно платоспроможності, системи управління та реорганізації / ліквідації за рішенням загальних зборів членів спілки.

Нові вимоги спрямовані на виконання норм Законів України "Про фінансові послуги та фінансові компанії" та "Про кредитні спілки" щодо підвищення ефективності корпоративного управління в кредитних спілках, забезпечення їх стабільної діяльності і своєчасного виконання зобов’язань.

Положення про порядок регулювання діяльності кредитних спілок в Україні встановлює пруденційні вимоги для кредитних спілок, зокрема:

Кредитні спілки матимуть час для приведення внутрішніх положень у відповідність до нових вимог до 01 липня 2024 року. Водночас для забезпечення плавного переходу ринку кредитної кооперації до нових вимог до структури регулятивного капіталу та пруденційних нормативів до 31 грудня 2024 року спілки мають дотримуватися існуючих нормативів і одночасно здійснювати тестовий розрахунок нормативів згідно з новими вимогами. Повний перехід до виконання нових вимог – з 01 січня 2025 року.

Положення про вимоги до системи управління кредитною спілкою визначає:

Положення про вимоги до системи управління кредитною спілкою передбачає перехідний період для організації кредитними спілками системи управління за новими правилами до 30 червня 2024 року, водночас вимоги цього Положення щодо віднесення кредитних спілок до категорії значимих за встановленими критеріями наберуть чинності з 01 січня 2025 року.

Положення про реорганізацію та ліквідацію кредитної спілки за рішенням загальних зборів членів кредитної спілки (далі – Положення про реорганізацію та ліквідацію КС) урегульовує процедуру добровільного виходу з ринку та визначає:

Процедура добровільного припинення кредитної спілки, розпочата до набрання чинності Положенням про реорганізацію та ліквідацію КС, завершуватиметься відповідно до вимог законодавства, що діяло до набрання чинності Положенням.

Зазначені положення затверджені постановами Правління НБУ від 02 лютого 2024 року № 14 "Про затвердження Положення про порядок регулювання діяльності кредитних спілок в Україні", № 15 "Про затвердження Положення про вимоги до системи управління кредитною спілкою" та № 16 "Про затвердження Положення про реорганізацію та ліквідацію кредитної спілки за рішенням загальних зборів членів кредитної спілки", які набирають чинності з 06 лютого 2024 року.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Україна потребує досвідчених фахівців у сфері фінансового аудиту, – Алла Басалаєва звернулася д...

Прочитайте повну статтю

На Донеччині з Мар’їнської та Очеретинської громад евакуювали всіх дітей

Прочитайте повну статтю

Березанський лиман, річки Дніпро та Десна з озерами в межах Чернігівської області – оголошено п...

Прочитайте повну статтю

На Одещині розпочато поливний сезон 2024

Прочитайте повну статтю

Фінал освітньо-грантової програми Початок: дві переможниці отримали до $5 000 на розвиток бізне...

Прочитайте повну статтю

Для прикордонників бригади «Помста» зібрали 1 млн 260 тис. грн на дрони

Прочитайте повну статтю

Комітет з питань екологічної політики та природокористування провів виїзне засідання на тему: "...

Прочитайте повну статтю

Потенціал Литви у реабілітації українських військових значно вищий, — МОЗ Литви на зустрічі з В...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь