Організація незаконних поставок вугілля з «ЛНР» та «ДНР» – у сприянні терористам підозрюється ексміністр енергетики


Листопад 12
16:01 2021

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру колишньому Міністру енергетики та вугільної промисловості України у вчиненні за попередньою змовою групою осіб сприяння діяльності терористичних організацій (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 258-3 КК України). 

За даними слідства, після призначення підозрюваного у грудні 2014 року на посаду Міністра енергетики та вугільної промисловості України, його було залучено вищим політичним керівництвом держави до укладання угод на поставку вугілля з територій, підконтрольних терористичним організаціям.

Міністр достовірно знав про існування дефіциту вугілля для забезпечення діяльності державних енергогенеруючих підприємств України, обумовленого зривом поставок вугілля з ПАР та блокуванням поставок вугілля з Російської Федерації. Також він усвідомлював їх причини – примушування України до придбання вугілля у представників «Л/ДНР» і розумів, що це є сприянням економічному розвитку і діяльності терористичних організацій «Л/ДНР».

На окупованій території були підібрані два вугледобувних підприємства ДП «Шахта імені К.І. Кісельова» та ДП «Луганськвугілля», які перебували під повним контролем незаконних збройних формувань, а одне з них взагалі не працювало. Саме вони були використані в злочинній схемі поставок вугілля енергогенеруючим підприємствам України.

Задля створення видимості законної підприємницької діяльності, наказами колишнього Міністра до реєстраційних даних цих підприємств було внесено зміни щодо юридичних адрес у м. Києві, а їх керівниками призначено представників «ЛНР» та «ДНР».

ПАТ «Центренерго» за вказівкою колишнього Міністра уклало договори на поставку вугілля з контрольованими бойовиками підприємствами, що стало  підставою для перерахування, обготівкування та розподілення на користь терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР» більше 200 млн грн.

У цьому кримінальному провадженні раніше повідомлено про підозру народному депутату України та фізичній особі у вчиненні держзради та сприянні діяльності терористичних організацій.

Слідчі дії тривають. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України.

Примітка: Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Держпродспоживслужба та Національний ветеринарний інститут – Національний інститут досліджень П...

Прочитайте повну статтю

Безпечність харчових продуктів: як безпечно купувати харчові продукти онлайн

Прочитайте повну статтю

На Кіровоградщині на підприємстві галузі харчової промисловості, де стався нещасний випадок, зм...

Прочитайте повну статтю

Україна потребує досвідчених фахівців у сфері фінансового аудиту, – Алла Басалаєва звернулася д...

Прочитайте повну статтю

На Донеччині з Мар’їнської та Очеретинської громад евакуювали всіх дітей

Прочитайте повну статтю

Березанський лиман, річки Дніпро та Десна з озерами в межах Чернігівської області – оголошено п...

Прочитайте повну статтю

На Одещині розпочато поливний сезон 2024

Прочитайте повну статтю

Фінал освітньо-грантової програми Початок: дві переможниці отримали до $5 000 на розвиток бізне...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь