Осінні ґрунтові розкопки з метою виявлення та обліку зимуючих стадій шкідливих організмів в Одеській області


Жовтень 16
18:02 2024

У період від 16 вересня до 10 жовтня спеціалісти відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування управління фітосанітарної безпеки Головного управління в базових та інших господарствах Одеської області провели осінні ґрунтові розкопки на полях сівозміни та обстеження садів, лісосмуг, неорних земель на виявлення багатоїдних і спеціалізованих шкідників. 

Ґрунтові розкопки проводяться щорічно за загальноприйнятими методиками з метою визначення видового складу, щільності, вікового стану та інших показників популяцій шкідників, що зимують в ґрунті. Проведення осінніх обстежень дає змогу спрогнозувати фітосанітарний стан агроценозів у наступному році та ефективно спланувати майбутні заходи захисту рослин.

У зв’язку із теплою, вологою погодою, яка спостерігалась у вересні – на  початку жовтня, під час розкопок більшу частину шкідників було виявлено у верхньому шарі ґрунту. Найбільш розповсюдженими шкідниками на обстежених полях є дротяники і несправжні дротяники, якими заселено 55% обстеженої площі за середньої чисельності 0,6 екз. / 1 кв. м. Гусеницями озимої совки заселено 38% обстеженої площі, середня чисельність шкідника становить 0,5 екз. / 1 кв. м, гусеницями  бавовникової совки заселено майже 34% обстеженої площі, середня чисельність шкідника становить 0,6 екз. / 1 кв. м, піщаним мідляком заселено 33% площі за чисельності 0,5 екз. / 1 кв. м, колорадським жуком заселена вся площа (100%) за середньої чисельності 1,6 екз. / 1 кв. м.

Також проводилися обстеження багаторічних плодових насаджень на виявлення зимуючого запасу шкідників плодових культур.

Враховуючи значну чисельність шкідників, що йдуть на зимівлю та за умов доброї їх перезимівлі в 2025 році, існує загроза шкідливості вищеназваних шкідників на посівах зернових, просапних та овочевих культур.

На підставі обстежень та ґрунтових розкопок розробляються прогнози появи та заходи по боротьбі з шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур на наступний рік, що дасть можливість поінформувати  та попередити сільськогосподарського виробника для того, аби провести захист рослин вчасно, економічно та екологічно обґрунтовано.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Президент відзначив гвардійців найвищими державними нагородами та передав ордени рідним загибли...

Прочитайте повну статтю

2024: Плани. Дії. Результати. МВС розбудовує міжнародну підтримку

Прочитайте повну статтю

Державна підтримка меліорації земель протягом року склала 39,4 млн грн

Прочитайте повну статтю

Рисовики Одещини отримали у власність меліоративні мережі

Прочитайте повну статтю

Різдвяна коляда завітала до поранених бійців системи МВС, які проходять реабілітацію

Прочитайте повну статтю

АРМА отримало в управління майно екс-начальника Одеського ТЦК Євгена Борисова, яке розшукало в...

Прочитайте повну статтю

Офіційна заява АРМА: Агентство оскаржуватиме рішення ВАКС щодо заборони реалізації майна віктор...

Прочитайте повну статтю

Фонд державного майна України успішно виконав річний план з оренди державного майна

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь