Осіння риболовля на окуня – гідна альтернатива щуці та судаку
В осінній період більшість рибалок-спінінгістів надають перевагу ловлі щуки або судака, намагаючись здобути справжні трофеї. Але не менш захопливою в цей період може бути риболовля на ще одного хижака наших водойм – окуня. Хоча розміри цієї риби здебільшого менші, у порівнянні зі щукою або судаком, її жадібний кльов компенсує зазначений недолік та дарує рибалкам безліч незабутніх вражень. При цьому окуня можна впіймати і на звичайну поплавкову вудку, однак цікавішим є його лов на легку спінінгову снасть з використанням штучних приманок.
Зі зниженням температури окунь переміщається у придонні ділянки водойми, але у теплі, сонячні осінні дні його можна з успіхом ловити навіть на поверхневі приманки, такі, як попери та волкери. Тому, збираючись на зустріч з осіннім окунем, необхідно потурбуватися про наявність у вашому арсеналі різноманітних типів приманок з різними горизонтами проводки. Це може бути як невеликі воблери класу «шед» або «мінноу», так і обертові та коливальні блешні відповідного розміру, і, звичайно, мікроджигові силіконові приманки з власною активною грою (твістери, віброхвости) або без неї (слаги).
При ловлі пасивного окуня велике значення має дуже повільне ведення приманки, яку, для привернення уваги риби, доводиться буквально ледь ворушити на одній ділянці. Що стосується ділянок лову, то успіх можна очікувати на підводних піщаних косах, біля залишків водної рослинності, прибережних корчів, у гирлах стариць, а у більш пізній період – на звалах підводних ям. При цьому на прибережних ділянках, як правило, знаходиться дрібніший окунь, а на річкових звалах – більш крупний.
Дуже цікавим явищем є так званий «окуневий котел». Виникає він тоді, коли зграя окунів заганяє велику кількість дрібної риби до самої поверхні і починає активно нею ласувати, створюючи безліч бризок та «ударів» біля самої поверхні. Весь цей процес супроводжується характерним «чавканням» окуня. Якщо ви побачили такий «котел», то можете розраховувати на дуже вдалу риболовлю, адже майже кожен закид буде супроводжуватися пійманою рибою. Найбільш ефективними в умовах «котла» можуть бути поверхневі приманки, такі, як волкери і поппери, але також чудовий результат спостерігається при використанні невеликих обертових, коливальних блешень та воблерів. На великих водоймах «окуневий котел» можна виявити за допомогою літаючих над водою скупчень рибоїдних птахів, які теж охочі поласувати піднятою окунем до самої поверхні дрібною рибою.
Перебуваючи на березі річки або озера та милуючись осінніми краєвидами, не забувайте дотримуватися правил рибальства, адже збережені рибні запаси нададуть змогу вашим нащадкам насолоджуватися дарами осінніх водойм та відчувати себе частиною цієї незрівнянної пори року.