Освітній центр Верховної Ради України провів унікальний освітній захід до Міжнародного Дня вчителя


Жовтень 07
15:00 2023

5 жовтня 2023 року Освітній центр Верховної Ради України за сприяння Програми USAID «РАДА: наступне покоління» провів унікальний захід до Міжнародного Дня вчителя спільно з Освітнім центром Парламенту Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Вперше освітні центри українського та британського парламентів зустрілися у відкритому форматі для того, аби обмінятися досвідом впровадження громадянської освіти із представниками закладів загальної середньої освіти в Україні та мережі осередків громадянської просвіти Агенції розвитку освітньої політики.

До обговорення специфіки реалізації проєктів з громадянської освіти в умовах воєнного стану та перспектив її розвитку після нашої Великої Перемоги долучилися і народні депутати Верховної Ради України.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин зазначив, що присутність вчителя є постійною в житті кожного з нас, і підкреслив принципову важливість освіти як у воєнні часи, так і після Перемоги: «Низький уклін тим людям, які змінили місце біля дошки на автомат, аби боронити нашу країну та незалежність. Певен, що настане той час, коли ми великою освітянською родиною вітатимемо одне одного з цим святом. Освіта буде зшивати країну після того, як наші героїчні Збройні Сили зроблять свою героїчну роботу зі здобуття нашої Перемоги».

Його слова підтримала і Секретариня Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа: «Парламентська освіта крок за кроком наближає нас до справжньої омріяної демократичної держави, але ціна за демократію і майбутнє верховенство права - дуже висока».

Під час свого вітального слова Директор Офісу Демократії та Врядування Місії USAID в Україні Марк Елінгстад підкреслив, що працювати в Україні наразі - честь для нього і зазначив, що робота вчителів - величезна частина формування нації: «Освіта має ключове значення, особливо у часи війни, коли Україна бореться за своє майбутнє. Молодь формує майбутнє покоління і має продовжити свої студії, розвивати навички і отримувати знання, які необхідні в цьому житті».

У заході взяла участь і керівниця Освітнього центру Парламенту Великої Британії Френсіс Джинс, яка спільно із очільницею ОЦ Парламенту України Оленою Костинюк представила звіт про співпрацю освітніх центрів Британії та України, а також відповіла на питання освітян щодо усіх аспектів розвитку цієї співпраці.

Саме таке відкрите і пряме спілкування про досвід обміну знаннями з британськими колегами зробило проведений ОЦ захід дійсно унікальним, принагідно увиразнивши важливість перспектив розвитку громадянської освіти в Україні та готовність наших закордонних партнерів підтримувати нашу країну на шляху до розбудови справжнього демократичного суспільства.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю