Парламент підтримав збільшення видатків держбюджету-2023 на 302,6 млрд грн для фінансування сектору безпеки і оборони


Жовтень 06
15:01 2023

Сьогодні, 6 жовтня, Верховна Рада України підтримала у другому читанні та в цілому проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони та вирішення першочергових питань».

Під час представлення у ВРУ Міністр фінансів Сергій Марченко наголосив, що внесення змін до Бюджету на 2023 рік є критично важливим:

 “Додатковий ресурс у обсязі понад 300 млрд гривень, який планується спрямувати на військову кампанію, – це результат підтримки бізнесу, платників податків та розміщення військових облігацій. Жодний долар/євро міжнародної допомоги не може бути спрямований на військових. Тому зміни до держбюджету вкрай необхідні, адже кошти військовим потрібні саме зараз. Обсяг додаткових видатків забезпечить фінансування критично  необхідної потреби силових структур”, - під час виступу у Парламенті заявив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Як результат, буде збільшено видатки на сектор безпеки та оборони на 302,6  млрд гривень, з них:

Для Міноборони видатки збільшуються на 211 млрд, для системи МВС – на 79,2 млрд, для Служби безпеки – на 4,2 млрд, для Головного управління розвідки Міноборони – на 2,5 млрд, для Служби зовнішньої розвідки – на 0,5 млрд, для Управління державної охорони – на 0,2 млрд та Мінстратегпрому – на 4,4 млрд гривень для виконання програм розвитку ОПК, Адміністрація Держспецзв’язку – 0,6 млрд грн.

Також передбачено фінансування інших пріоритетних напрямів:

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії